مستند «در جستجوی فریده» به عنوان نماینده ایران در اسکار معرفی شد

مستند «در جستجوی فریده» به عنوان نماینده ایران در اسکار معرفی شد
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در جستجوی فریده درباره زنی ۴۰ ساله به نام فریده است که در دوران نوزادی در آرامگاه امام هشتم شیعیان در مشهد رها شد و یک زوج هلندی سرپرستی او را بر عهده گرفتند. او به دنبال یافتن خانواده خود است.

آگهی

فیلم مستند «در جستجوی فریده» به کارگردانی آزاده موسوی و کوروش عطایی به عنوان نماینده ایران در اسکار معرفی شد.

هیات معرفی نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار پس از بررسی‌های طولانی این فیلم را به عنوان نماینده سینمای ایران برای معرفی به اسکار ۲۰۲۰ برگزیدند.

رائد فریدزاده، دبیرو سخنگوی هیات معرفی فیلم ایرانی به اسکار در گفتگو با خبرگزاری ایسنا گفت که ابتدا ۱۰ فیلم از میان ۷۰ فیلم اکران شده انتخاب شده و پس ازبررسی تخصصی فیلم‌های منتخب و رای‌گیری سه فیلم قصر شیرین (رضا میرکریمی)، در جستجوی فریده (آزاده موسوی و کوروش عطایی) و متری شش و نیم (سعید روستایی) در فهرست گزینه‌های احتمالی قرار گرفتند.

بیشتر بخوانید:دانستنی‌ها؛ یک فیلم چگونه برنده اسکار می‌شود؟

اعضای هیات دوران که متشکل از هنرمندان و فیلم‌سازانی چون فرشته طائرپور (تهیه‌کننده)، فاطمه معتمدآریا (بازیگر)، ابوالحسن داودی (کارگردان)، تورج منصوری (فیلمبردار)، رسول صدرعاملی (کارگردان)، امیر اثباتی (طراح صحنه)، مرتضی رزاق کریمی (تهیه‌کننده) و مهرزاد دانش (منتقد) بود تصمیم گرفتند فیلم در جستجوی فریده را به عنوان گزینه نهایی و به عنوان نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار سال ۲۰۲۰ معرفی کنند.

در جستجوی فریده درباره زنی ۴۰ ساله به نام فریده است که در دوران نوزادی در آرامگاه امام هشتم شیعیان در مشهد رها شد. وی به یک شیرخوارگاه منتقل و زمانی که تنها یک و نیم سال داشت از سوی یک زوج هلندی به فرزندخواندگی پذیرفته و به هلند برده شد. گرچه فریده سال‌ها به دنبال راهی برای رفتن به ایران بود اما ترس از آینده نامعلوم و مخالفت خانواده‌ هلندی‌اش سبب شد که این مساله تا چهل سالگی او به تعویق بیافتد. در نهایت او از طریق اینترنت به جستجوی هویت گم‌شده‌اش رفت؛ کمی فارسی یاد گرفت، با افراد زیادی آشنا شد و در نهایت به ایران سفر کرد تا با سه خانواده‌ای که مدعی‌اند او فرزند گمشده آنهاست ملاقات کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم سینمایی کتاب سبز جایزه بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۹ را دریافت کرد

فهرست نامزدهای نهایی جوایز اسکار اعلام شد

اصغر فرهادی از اتهامات سرقت ادبی تبرئه شد