Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پیش‌بینی‌ تازه از قیمت آتی طلا؛ سکه با وجود ثبات دلار گران شد

 پیش‌بینی‌ تازه از قیمت آتی طلا؛ سکه با وجود ثبات دلار گران شد
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با انتشار پیش‌ بینی‌ تازه در مورد ادامه صعود نرخ جهانی طلا با وجود ثبات نسبی قیمت دلار در بازار تهران قیمت هر قطعه تمام سکه طلا افزایش یافت.

آگهی

همزمان با انتشار پیش‌بینی‌ تازه در مورد ادامه صعود نرخ جهانی طلا با وجود ثبات نسبی قیمت دلار در بازار تهران قیمت هر قطعه تمام سکه طلا افزایش یافت.

معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی طلا با ادامه افزایش قیمت هر اونس فلز زرد همراه بود. به طوری که بهای جهانی هر اونس طلا با نزدیک به ۲۰ دلار افزایش تا هزار و ۵۳۴ دلار صعود کرد. نرخی که از اواخر ماه مارس سال ۲۰۱۳ میلادی تا کنون بی‌سابقه است.

هر چند طی مبادلات بعدازظهر بازار جهانی طلا نرخ هر اونس تا هزار و ۵۲۰ دلار کاهش یافت ولی تازه‌ترین پیش‌بینی‌ها از ادامه روند فزاینده این نرخ حکایت دارد.

بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس با اصلاح برآورد پیشین خود در مورد آینده قیمت طلا اعلام کرد که نرخ فلز گرانبهای زرد تا ۳ ماه آینده حدود هزار و ۵۷۵ دلار خواهد بود ولی این نرخ تا ۶ ماه آینده تا هزار و ۶۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

پیش‌تر پیش‌بینی این بانک در مورد قیمت طلا در معاملات ۳ و ۶ ماه آینده به ترتیب هزار و ۴۵۰ و هزار و ۴۷۵ دلار اعلام شده بود.

گلدمن ساکس دلیل اصلی اصلاح پیش‌بینی خود را شدت‌گیری ابعاد جنگ تجاری میان آمریکا و چین عنوان کرده است.

همزمان با افزایش بهای جهانی طلا و با وجود برقراری ثبات نسبی در بازار ارز تهران، بهای هر قطعه تمام سکه طلا حدود ۳۸ هزارتومان افزایش یافت و به ۴ میلیون و ۲۲۵ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم نزدیک به ۴۱۸ هزار تومان فروخته شد.

بازار ارز تهران نیز همزمان با ثبات نرخ عرضه ارز توسط بانک مرکزی در سامانه رسمی سنا شاهد تغییر محدود قیمت ها بود، به طوری که قیمت فروش دلار با نوسان در دامنه ۱۱ هزار و ۷۰۰ تا ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان در نهایت میانه این دامنه متوقف شد. قیمت فروش هر یورو نیز در پایان معاملات روز سه‌شنبه به ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان نزدیک شد.

بیشتر بخوانید:آرامش دلار پیش از تعبیر رویای ۵ ساله؛ بازار متشکل ارز چیست؟

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشروی دوباره دلار آمریکا در بازار تهران

نرخ دلار به اوج پایان مرداد بازگشت

تلاش جمهوری اسلامی برای تعیین جایگزین رئیسی؛ شور و شوق مردم برای بازی همستر از انتخابات بیشتر است