تیراندازی‌های آمریکا؛ چند کشور نسبت به سفر به ایالات متحده هشدار دادند

تیراندازی‌های آمریکا؛ چند کشور نسبت به سفر به ایالات متحده هشدار دادند
Copyright عکس از آرشیو
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خطراتی بالقوه‌ای که برای سفر به آمریکا بیان شده شامل تهدید حملات تروریستی، هزینه‌ های بالای درمانی، کلاهبرداری از طریق کارت بانکی و غیره است.

آگهی

چند کشور به دنبال تیراندازی های اخیر در شهرهای ال پاسو و دیتون آمریکا به اتباع خود درباره سفر به ایالات متحده هشدار دادند.

این در حالی است که ایالات متحده آمریکا یکی از کشورهایی است که معمولا در صادر کردن هشدارهای مسافرتی به شهروندانش پیشرو است. وزارت خارجه آمریکا به شهروندانش توصیه می‌کند تا قبل از سفر به خارج از کشور، هشدارهای منتشر شده بر روی سایت این وزارتخانه را مرور کنند و از سفر به برخی از کشورها به علت تهدیدهایی چون وضعیت آشفته سیاسی، تهدیدهای تروریستی، احساسات شدید ضدآمریکایی در آن کشور، جنگ و غیره بپرهیزند.

اما این‌بار نوبت دیگر کشورهاست که نسبت به سفر به ایالات متحده آمریکا هشدار دهند.

ونزوئلا، اروگوئه و ژاپن در واکنش به حملات اخیر در دو ایالت تگزاس و اوهایو خطاب به شهروندان خود برای سفر به آمریکا، هشدار مسافرتی صادر کردند.

دولت ونزوئلا با توصیه به شهروندانش مبنی بر به تعویق انداختن سفر به ایالات متحده، بدون اشاره مستقیم به دونالد ترامپ، سخنان مقامات آمریکایی را که حاوی کلام «نژادپرستانه و تنفر از مهاجران» است عامل موج خشونت دانسته است.

البته به گفته یک تحلیلگر صنعت گردشگری، هشدار مسافرتی ونزوئلا «انگیزه سیاسی» دارد و تنها چند ساعت پس از وضع تحریم‌های اقتصادی جدید علیه دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا مطرح شده است.

کنسولگری ژاپن در دیترویت روز دوشنبه پس از حمله در شهر دیتون در ایالت اوهایو، به شهروندان ژاپنی ساکن ایالات متحده، هشدار داد و از آن‌ها خواست به خطرات بالقوه حملات تیراندازی در «همه مکان ها» توجه کنند. ژاپن در این بیانیه که به زبان ژاپنی بر روی سایت کنسولگری منتشر شده است، ایالات متحده را «جامعه‌‌ای مسلح» توصیف کرده است.

رویترز
یادبود برای قربانیان حمله تیراندازی در ال پاسوی تگزاسرویترز

بسیاری از کشورها نیز با تاکید بر «امن بودن سفر به آمریکا» به شهروندانی که قصد مسافرت به این کشور را دارند، توصیه‌های مسافرتی کرده‌اند. بسیاری از این توصیه‌ها به طور معمول برای تمام کشورها وجود دارد، اما خطرات بالقوه‌ای که برای سفر به آمریکا بیان شده شامل تهدید حملات تروریستی، هزینه‌های بالای درمانی، کلاهبرداری از طریق کارت بانکی و غیره می شود.

کانادا به شهروندانش درباره حملات تروریستی در آمریکا هشدار داده و از آن‌ها خواسته تا در مکان‌های عمومی و در میان جمعیت، نسبت به اطراف خود توجه نشان دهند و هوشیار باشند .

با این حال کانادا افزوده است که احتمال این‌که گردشگران، قربانی حملات تیراندازی شود «پایین» است.

صفحه توصیه‌های مسافرتی وزارت خارجه نیوزیلند نیز با اشاره به حملات چند سال اخیر از جمله انفجارهایی در آستین و سن‌آنتونیو در مارس ۲۰۱۸، حمله با وسیله نقلیه در نیویورک در ماه اکتبر ۲۰۱۷ و انفجار در محله چلسی نیویورک در ماه سپتامبر ۲۰۱۶، از افزایش تهدیدات تروریستی و احتمال وقوع چنین حملاتی نوشته است.

در سایت وزارت خارجه ایرلند و صفحه توصیه‌های مسافرتی به ایالات متحده آمریکا آمده است که در سال‌های اخیر تهدید حملات تروریستی و خشونت در سراسر جهان افزایش یافته است. به گفته وزارت خارجه ایرلند، ایالات متحده نیز در سال‌های اخیر شاهد حملات تیراندازی بوده است.

ایتالیا نیز از احتمال وقوع حملات تروریستی نه تنها در شهرهای بزرگ بلکه در شهرهای کوچک سخن گفته و هشدار داده است که حملات تیراندازی در این مناطق گهگاه به وقوع می‌پیوندد.

سایت وزارت خارجه آلمان نیز از با اشاره به هشدار دولت آمریکا مبنی بر احتمال وقوع حملات تروریستی در این کشور، از شهروندانش خواسته است تا در مکان‌های شلوغ، توصیه‌های امنیتی را جدی بگیرند.

بریتانیا نیز در صفحه توصیه‌های مسافرتی به ایالات متحده آمریکا نوشته است احتمال وقوع حملات تروریستی در آمریکا «زیاد» است و مهاجمان ممکن است گردشگران را نیز مورد هدف قرار دهند.

سازمان غیردولتی عفو بین‌الملل که در زمینه حقوق بشر فعالیت می‌کند نیز با اشاره به «حملات مداوم تیراندازی» در ایالات متحده، از مسافران خواسته است تا توصیه‌های امنیتی را جدی بگیرند و در هنگام سفر به این کشور برنامه‌ای از پیش تعیین شده برای مواقع اضطراری تبیین کنند. در این توصیه مسافرتی آمده است: «احتمال مورد هدف قرار گرفتن مسافران بر اساس هویت جنسی، نژاد، ملیت، قومیت و گرایش جنسی‌شان وجود دارد.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تیراندازی در جشن فارغ‌التحصیلی دانش‌آموزان در فیلادلفیا کشته و زخمی بر جا گذاشت

حمایت «آهنین» بایدن از اسرائیل در برابر حمله ایران؛ آمریکا از طریق ۴ کشورعربی به تهران هشدار داد

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟