Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جنگل‌های سیبری دو ماه است که در آتش می‌سوزند

جنگل‌های سیبری دو ماه است که در آتش می‌سوزند
Copyright 
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان جنگل‌ داری روسیه با ارائه گزارشی از آخرین تحولات در این آتش‌ سوزی، اعلام کرد که ارتش این کشور منطقه آتش‌ سوزی را به ۲.۵ میلیون هکتار زمین کاهش داده است.

آگهی

با وجود گذشت دو ماه از شروع آتش سوزی در جنگل های سیبری و علی رغم تلاش‌های مقامات روسیه برای اطفای این حریق، آتش‌ سوزی همچنان در حال گسترش است.

سازمان جنگل‌داری روسیه با ارائه گزارشی از آخرین تحولات از اطفاء حریق، اعلام کرد که ارتش این کشور منطقه آتش‌سوزی را به ۲.۵ میلیون هکتار زمین کاهش داده است و تلاش برای جلوگیری از گسترش همچنان ادامه دارد.

تصاویر ماهواره‌ای ناحیه‌ای‌ به مسافت ۲۰۰۰ کیلومتر در جمهوری یاقوتستان را نشان می‌دهد که از آتش تخریب شده‌اند. جمهوری یاقوتستان در قسمت شمال شرقی سیبری واقع شده است.

ناسا
تصاویر ماهواره ای از جمهوری یاقوتستانناسا

سازمان غیردولتی صلح سبز روسیه تخمین زده است که دی‌اکسید کربن ناشی از این آتش‌سوزی گسترده معادل میزان دی‌اکسید کربن تولید شده توسط ۳۶ میلیون خودرو در طول یکسال است.

دادستان کل روسیه اعلام کرد که منشاء آتش‌سوزی در منطقه ایرکوتسک -یکی از بزرگترین شهرهای سیبری- قطع غیرقانونی درختان و الوارسازی است.

Windy.comCereceda, Rafael
پیش بینی میزان تولیدی دی اکسید کربنWindy.comCereceda, Rafael

به گفته کارشناسان هر ساله در طی تابستان به علت گرمای هوا در منطقه سیبری آتش‌سوزی رخ می‌دهد اما تفاوت امسال با سال‌های پیشین طولانی‌تر شدن مدت زمان و گستردگی آتش سوزی است.

تصاویر ناسا دریاچه بایکال در جنوب سیبری را نشان می‌دهند که در محاصره آتش است.

Aqua and Terra MODIS data through NASA Worldview, processed by Pierre Markuse
تصویر ماهواره ای از دریاچه بایکال در جنوب سیبریAqua and Terra MODIS data through NASA Worldview, processed by Pierre Markuse

ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه وضعیت اسفناک دریاچه بایکال را نتیجه وقوع چندین سیل به علت تغییرات آب و هوایی اعلام کرده است. ماه گذشته نیز آقای پوتین، آتش‌سوزی را «نتیجه تغییرات آب و هوایی» خواند و افزود که دمای روسیه ۲.۵ برابر سریعتر از دیگر مناطق در کره زمین در حال تغییر است.

دانشمندان معتقدند سرعت گرم شدن مناطق شمالگان، ناحیه پیرامون قطب شمال که شامل بخش‌هایی از روسیه، آلاسکا، کانادا و گرینلند می‌شود، دو برابر دیگر نقاط کره زمین است.

رویترز
تصویر ماهواره ای از سیبری که آتش سوزی را نشان می دهدرویترز
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش‌سوزی در سیبری جان ۱۱ مهاجر را گرفت

سیل در هند؛ ۹۵ کشته و صدها هزار بی‌خانمان

روسیه داعش را عامل حمله مرگبار به سالن کنسرت مسکو اعلام کرد