انفجار در ساختمان اداره مالیات کپنهاگ یک زخمی برجای گذاشت

 انفجار در ساختمان اداره مالیات کپنهاگ یک زخمی برجای گذاشت
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست وزیر دانمارک در گفتگو با خبرنگاران عمدی بودن انفجار را مورد تایید قرار داده اما تاکید کرده است هنوز زود است تا بتوان در ماهیت «تروریستی» انفجار یاد شده اظهار نظر کرد.

آگهی

پلیس دانمارک با ارائه جزئیات بیشتر از انفجاری مهیبی که روز سه شنبه ساختمان اداره مالیات این کشور در کپنهاگ را به لرزه انداخت، اعلام کرد که این حادثه ضمن وارد کردن خسارات فراوان یک مجروح برجای گذاشته است.

منابع پلیس با اعلام «عمدی» بودن انفجار از آغاز تحقیقات برای یافتن عامل این حادثه خبر داده اند. بر اساس این گزارش انفجار حوالی ساعت ۲۲ روز سه شنبه به وقت محلی (مطابق با ساعت ۲۰ به وقت گرینویچ) در ساختمان اداره مالیات واقع در شمال پایتخت این کشور به وقوع پیوست.

نیروهای پلیس پس از وقوع انفجار بلافاصله در محل حاضر شدند و ساختمان اداره مالیات تحت محاصره قرار دادند. ماموران پلیس صبح روز چهارشنبه در ادامه ماموریت خود برای کنترل و بررسی اوضاع مانع ورود کارکنان اداره مالیات به ساختمان شدند.

گزارش اولیه حکایت از مجرمانه و عمدی بودن انفجار دارد و هنوز اطلاعات بیشتری از عامل و یا عوامل اصلی حادثه منتشر نشده است. یورگن برگن اسکاو، بازرس ارشد پلیس کپنهاگ در این خصوص به خبرگزاری ها گفت: «بی شک یک نفر به عمد این انفجار را طراحی کرده است.»

بر اساس این گزارش انفجار به قدری قوی بوده که نمای بیرونی ساختمان اداره مالیات کپنهاگ به شدت تخریب شده و شیشه های ساختمان نیز فرو ریخته است. به گفته پلیس در زمان وقوع انفجار دو نفر داخل ساختمان بوده اند که بدون متحمل شدن آسیبی خارج شده اند.

مقامات محلی بدون ارائه جزئیات بیشتر اعلام کرده اند که تنها فرد حادثه دیده بیرون از ساختمان بوده و بر اثر اصابت ترکش های انفجار مجروح شده است.

میت فردریکسون، نخست وزیر دانمارک در گفتگو با خبرنگاران عمدی بودن انفجار را مورد تایید قرار داده اما تاکید کرده است هنوز زود است تا بتوان در ماهیت «تروریستی» انفجار یاد شده اظهار نظر کرد.

ساختمان اداره مالیات کپنهاگ شانزده سال پیش نیز دستخوش انفجاری مشابه شده بود که منابع پلیس در آن زمان از «خرابکاری» به عنوان ماهیت انفجار نام برده بودند. بازرس ارشد پلیس کپنهاگ با این حال تاکید کرده است که ارتباطی میان حادثه پیشین و انفجار روز سه شنبه وجود ندارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانمارک پناهجویان بزهکار را به یک جزیره دور افتاده منتقل می‌کند

دادگاه تجدیدنظر دانمارک حکم ۳ ایرانی محکوم به اتهامات تروریستی را تایید کرد

روسیه از انجام «عملیات ضد تروریستی» در داغستان خبر داد