Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واکنش تند دولت آلمان به دستگیری گسترده معترضان در روسیه

دستگیری معترضان دولت در مسکو
دستگیری معترضان دولت در مسکو Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت آلمان از روسیه خواسته است به «حقوق بنیادین شهروندان خود احترام بگذارد» و هر چه سریعتر معترضان بازداشت شده در جریان تظاهرات مسالمت آمیز را آزاد کند.

آگهی

دولت آلمان با انتقاد از دستگیری بیش از ۸۰۰ معترض دولت روسیه این اقدام را «نقض تعهدات بین المللی» مسکو برای برگزاری «انتخاباتی آزاد و منصفانه» خواند.

در بیانیه رسمی دولت آلمان دستگیری و بازداشت های گسترده روز شنبه با توجه به ماهیت مسالمت آمیز بودن اعتراض ها نسبت به رد صلاحیت نامزدهای اپوزیسیون برای شرکت در انتخابات محلی سپتامبر غیرقابل قبول و «نامتناسب» بوده است.

برلین در این بیانیه نقض مکرر حق مشروع تجمع و اعتراض مسالمت آمیز و نیز آزادی بیان در روسیه را محکوم کرده و آنرا ناقض «تعهدات بین المللی روسیه» و نیز نادیده گرفتن حق مردم این کشور برای برخورداری از «انتخاباتی آزاد و منصفانه» قلمداد کرده است.

دولت آلمان همچنین از روسیه خواسته است به «حقوق بنیادین شهروندان خود احترام بگذارد» و هر چه سریعتر معترضان بازداشت شده در جریان تظاهرات مسالمت آمیز را آزاد کند.

برلین شنبه هفته گذشته نیز از مسکو خواسته بود ۱۴۰۰ تظاهرکننده معترض را که در جریان تجمع اعتراض آمیزی مشابه دستگیر شده بودند، آزاد کند.

بر اساس گزارش سازمان غیردولتی OVD-Info که دستگیری معترضان در روسیه را رصد می کند ۸۲۸ نفر روز شنبه سوم اوت در جریان تظاهرات اعتراض آمیز در مسکو دستگیر شدند.

تظاهرات روز شنبه در حالی برگزار شد که اغلب رهبران مخالفان طی هفته های گذشته در جریان تجمعات مشابه به تدریج از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

بیشتر بخوانید:

الکسی ناوالنی، مهمترین چهره سرشناس اپوزیسیون در روسیه که بارها به دلیل وبلاگ نویسی و انتشار مطالبی در محکومیت فساد دولتی بازداشت و به زندان افتاده از بیست و چهارم ژوئیه گذشته تاکنون دوره محکومیت حبس ۳۰ روزه را پشت سر می گذارد.

انتخابات محلی روسیه که نامزدهای اپوزیسیون صلاحیت شرکت در آن را دریافت نکرده اند ۸ سپتامبر (۱۷ شهریور) سال جاری برگزار می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدها نفر در جریان تظاهرات ضد دولتی در مسکو دستگیر شدند

زندان‌های ۱۳ کشور اروپایی پُر شد؛ روسیه رکورد نسبت زندانیان را شکست

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد