مرگ دست‌کم ۱۹ سرباز در حمله شبه‌نظامیان القاعده به سربازان در یمن

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
مرگ دست‌کم ۱۹ سرباز در حمله شبه‌نظامیان القاعده به سربازان در یمن
کپی رایت  Reuters

شبه‌نظامیان اسلام‌گرا متعلق به گروه القاعده روز جمعه ۲ اوت با حمله به یک کمپ نظامی در جنوب یمن دست‌کم ۱۹ سرباز را کشتند.

این حادثه که در روستای المفحد در استان ابین روی داده است، دومین حمله در نوع خود طی روزهای اخیر علیه نیروهای امنیتی یمنی تحت حمایت امارات عربی متحده به شمار می‌رود.

شبه‌نظامیان القاعده پس از حمله به این پایگاه نظامی برای ساعاتی آن را در اختیار داشتند، پیش از آن‌که نیروهای یمنی این پایگاه را بازپس بگیرند.

ائتلاف نظامی عربی تحت حمایت غرب و به رهبری عربستان سعودی، در حال جنگ با شورشیان حوثی است که مناطقی از یمن را تحت کنترل دارند.

روز پنج‌شنبه نیز یک بمب در نزدیکی کمپ نیروهای امنیتی در جنوب عدن منفجر شد که ۱۳ پلیس را کشت. گروه موسوم به دولت اسلامی روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای در پایگاه خبری خود، اعماق مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

نزدیک به یک سال پس از آنکه شورشیان حوثی صنعا، پایتخت یمن را تصرف کردند، ائتلاف مسلمانان سنی تحت رهبری عربستان در سال ۲۰۱۵ به این کشور وارد شد تا قدرت را به دولت پیشین بازگرداند.

جنگ یمن که بیش از ده هزار قربانی غیرنظامی گرفته و حدود سه میلیون بی‌خانمان برجا گذاشته است، عمدتا به عنوان جنگی نیابتی بین عربستان سعودی و ایران دیده می‌شود.

بیشتر بخوانید: