Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

موافقت اعضای اتحادیه اروپا با مکانیزم جدید مهاجرتی پیشنهادی از سوی فرانسه و آلمان

موافقت اعضای اتحادیه اروپا با مکانیزم جدید مهاجرتی پیشنهادی از سوی فرانسه و آلمان
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای سالوینی در نامه ای به کریستف کاستانر، همتای فرانسوی خود نسبت به تاثیر گذاری تصمیم هایی که منشا اتخاذ آن تنها پاریس و برلین باشند، هشدار داده است.

آگهی

چهارده کشور عضو اتحادیه اروپا موافقت خود را با طرح مهاجرتی پیشنهادی از سوی آلمان و فرانسه موسوم به «مکانیزم همبستگی» اعلام کردند؛ به موجب این طرح پناهجویانی که از طریق مدیترانه وارد اروپا می شوند بین کشورهای این قاره تقسیم خواهند شد.

ایجاد شرایط مناسب امنیتی برای پناهجویان و پرهیز از نگه داشتن آنها در بازداشتگاه ها از جمله دیگر موارد تاکید شده در این طرح است.

این توافق که امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه از حصول آن خبر داد در پایان نشست وزرای کشور و امور خارجه اعضای اتحادیه اروپا در پاریس بدست آمده است. شرکت کنندگان در این نشست مسائل و مشکلات مرتبط با بحران مهاجرت و امنیت را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند. توافق یاد شده در امتداد مباحث و گفتگوهایی حاصل شد که هفته گذشته در نشستی مشابه در فنلاند مطرح شده بود.

امانوئل ماکرون با اشاره به نتایج بدست آمده در نشست پاریس خاطر نشان کرد: «اعضای شرکت کننده در نشست روز دوشنبه پاریس در نهایت با طرح پیشنهادی از سوی فرانسه و آلمان موافقت کردند.»

رئیس جمهوری فرانسه بدون اشاره به جزئیات دقیق این طرح تنها به این نکته اکتفا کرد که ابتکار جدید برای حل بحران مهاجرت دراروپا «سریع» و «خودکار» خواهد بود.

به منبع نزدیک به دفتر ریاست جمهوری فرانسه به خبرگزاری رویترز گفته است که علاوه بر فرانسه و آلمان کشورهایی نظیر فنلاند، لوگزامبورگ، پرتغال، لیتوانی، کرواسی و ایرلند نیز خواستار به اجرا گذاشتن نظام جدید مهاجرتی در محدوده مرزهای خود شده اند.

ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا که کشورش از نخستین مقاصد مهاجران در اروپا محسوب می شود و خود نیز از جمله شخصیت های مهاجر ستیز در قاره سبز است در این نشست شرکت نداشت.

آقای سالوینی با این حال در نامه ای به کریستف کاستانر، همتای فرانسوی خود نسبت به تاثیر گذاری تصمیم هایی که منشا اتخاذ آن تنها پاریس و برلین باشند، هشدار داده است.

ایتالیا که پیشتر میزبان کلیه مهاجران نجات یافته در دریا توسط گروه های بشر دوستانه بود پس از سرکار آمدن یک دولت ائتلافی عوام گرا در سال ۲۰۱۸ تغییر رویکرد داد و سخت گیرانه ترین رویکرد را در قبال کشتی های حامل مهاجران اتخاذ کرد.

به گزارش کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهجویان از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون دستم کم ۴۲۶ پناهجو در مسیر مهاجرتی خود به اروپا جان خود را از دست داده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناپدید شدن قایق مهاجران ایرانی و آفریقایی با ۹۱ سرنشین در مدیترانه

مرکز آمار ایران: یک سوم مراکز استان‌ها با مهاجرت معکوس مواجه هستند

راست افراطی فرانسه با هلیکوپتر و خودروهای شاسی‌بلند علیه مهاجران