Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

راست افراطی فرانسه به هواداران فوتبال الجزایر: به کشورتان برگردید

راست افراطی فرانسه به هواداران فوتبال الجزایر: به کشورتان برگردید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ترکیب بازیکنان تیم فوتبال الجزایر را مجموعه‌ای از فوتبالیست‌های الجزایر و الجزایری های فرانسوی تشکیل می دهند. اکثریت بازیکنان این تیم دو تابعیتی هستند و فرانسوی-الجزایری به شمار می آیند و ۱۴ نفر از ۲۳ بازیکن تیم الجزایر در فرانسه متولد شده‌اند.

آگهی

سیاستمداران و وب‌سایت‌های راست افراطی فرانسه در آستانه فینال جام ملت‌های آفریقا، حامیان تیم الجزایر را که بعد از هر پیروزی یا شکست تیم الجزایر به خیابان‌های شهرهای فرانسه می آیند مورد حمله قرار داده‌اند.

یک وب سایت راست افراطی نزدیک به حزب مارین لوپن خواستار آن شده است که پلیس به حامیان تیم فوتبال الجزایر که به خیابان‌های شهرهای فرانسه می آیند، شلیک کند.

با پیروزی تیم فوتبال الجزایر بر نیجریه در روز یکشنبه ۱۴ ژوئیه که مصادف با روز ملی فرانسه بود، حامیان تیم فوتبال الجزایر در شهرهای مختلف فرانسه به خیابان آمدند و جشن و پایکوبی را تا بعد از نیمه شب ادامه دادند.

این جشن و پایکوبی با شعارهایی همچون «زنده باد الجزایر» همراه بود، با این حال از نیمه شب به بعد با حضور پلیس در خیابان درگیری‌های جسته و گریخته‌ای بین تعدادی از حامیان تیم فوتبال الجزایر و پلیس رخ داد که پیامد آن دستگیری ۲۸۲ نفر در سراسر فرانسه بود.

نکته‌ای که حامیان راست افراطی فرانسه را خشمگین کرده است آن است که مصادف با روز ملی فرانسه این نام الجزایر بود که بیشتر در خیابان‌ها شنیده می شد.

نیکولا دوپونتنیان سیاستمدار راست افراطی فرانسه روز جمعه و ساعاتی پیش از آغاز فینال جام ملت های آفریقا در یک شبکه تلویزیونی فرانسه گفت: «واقعا دیدن اینکه فرانسوی ها پرچم فرانسه را پاره کنند و پرچم الجزایر را بالا ببرند، دردناک بود. این یک مشکل است.» او خطاب به جوانان فرانسوی-الجزایری گفت: «می خواهم به این جوانان که امیدوارم اقلیتی باشند، بگویم فرانسه از شما استقبال کرده است، به شما غذا و حق تحصیل و بهداشت داده است اما اگر شما الجزایر را ترجیح می دهید، اگر الجزایر بهتر از فرانسه است، خوب به الجزایر برگردید.»

او همچنین گفت: «بسیاری در فرانسه دو تابعیتی هستند اما در خیابان شانزه‌لیزه خرابکاری نمی کنند. می توانیم با احترام گذاشتن به فرانسه، کشوری را که از آنجا آمده‌ایم نیز دوست داشته باشیم.»

سخنان این سیاستمدار راست افراطی بسیاری از ناظران را به یاد حرفهای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا انداخته است که از چهار نماینده زن کنگره آمریکا که همگی رنگین پوست هستند خواسته بود به کشورشان برگردند.

همچنین روز چهارشنبه در گردهمایی انتخاباتی دونالد ترامپ، حامیان او خواستار بازگرداندن ایلهان عمر نماینده کنگره آمریکا که سومالیایی تبار است به کشورش شدند در حالی که دونالد ترامپ پشت تریبون هیچ واکنشی به این شعارها نشان نداد و اجازه داد این شعار چند بار در سالن تکرار شود.

همچنین استفان رویه سیاستمدار راست افراطی عضو حزب مارین لوپن نیز در واکنش به سخنان سامیا گالی سناتور فرانسوی که گفته بود «قلب مارسی برای الجزایر می تپد» گفت: «مارسی شهری فرانسوی است، مارسی الجزایر نیست. این هزاران فرانسوی (که روی کاغذ فرانسوی اند) که پرچم الجزایر را بالا بردند از سوی سامیا گالی سناتور فرانسوی تشویق می شوند.»

ترکیب بازیکنان تیم فوتبال الجزایر را مجموعه‌ای از فوتبالیست‌های الجزایر و الجزایری های فرانسوی تشکیل می دهند. تعدادی از بازیکنان این تیم (۷ نفر) دو تابعیتی هستند و فرانسوی-الجزایری به شمار می آیند و ۱۴ نفر از ۲۳ بازیکن تیم الجزایر در فرانسه متولد شده‌اند.

پلیس فرانسه اعلام کرده است که تدابیر امنیتی ویژه‌ای را با حضور ۲۵۰۰ نیروی پلیس در پاریس پایتخت و برای اتفاقات پس از فینال جمعه شب فوتبال الجزایر-سنگال به اجرا خواهد گذاشت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خاکسپاری احمد قائد صالح، نظامی پرنفوذ و حامی جنبش مردم الجزایر

تقلید صدای میمون این بار برای «سوپرماریو» و واکنش بی سابقه ستاره سیاه پوست ایتالیا

نهادهای فوتبال اروپا مبارزه با سرقت حق پخش تلویزیونی را تشدید می کنند