انفجار در ورودی دانشگاه کابل؛ دست‌کم هشت نفر کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
انفجار بمب در کابل
انفجار بمب در کابل   -   کپی رایت  رویترز

انفجاری حوالی ساعت هشت صبح به وقت محلی در ورودی دانشگاه کابل افغانستان رخ داد که بر اثر آن دست‌کم هشت نفر کشته شدند.

وحیدالله مایار سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان کشته شدن دست‌کم هشت نفر را تایید کرد و افزود: «پس از این انفجار، ۳۳ زخمی نیز به بیمارستان منتقل شده‌اند.»

به گفته رسانه‌های افغانستان این انفجار در حالی حوالی ساعت هشت امروز رخ داده است که در این دانشگاه قرار بود امروز امتحان ورودی قضات برگزار شود.

شاهدان می‌گویند که تعدادی خودرو پس از این انفجار آتش گرفته است. نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت کشور افغانستان در اولین واکنش طالبان را مسئول این حمله معرفی کرده است.

فردوس فرامرز سخنگوی پلیس کابل نیز از خنثی کردن دومین بمب در نزدیکی محل وقوع نخستین انفجار توسط گروهی از نیروهای پلیس خبر داد.

 رسانه های محلی به نقل از یک سخنگوی پلیس در کابل اعلام کرده اند که خودروی منفجر شده هنگام حادثه تحت تعقیب پلیس بوده و با توجه به این مسئله احتمال اینکه دانشگاه و یا برگزاری امتحان در آن هدف حمله بوده بسیار ضعیف قلمداد می شود. 

انفجار صبح جمعه در کابل در پی موجی از خشونت ها در سراسر افغانستان صورت می گیرد که از آغاز مناقشه داخلی در این کشور در هجده سال گذشته تقریبا هر روز غیرنظامیان را هدف خود قرار می دهد.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است. طالبان که همواره کابل را به عنوان بیشترین اهداف حملات خود انتخاب می کنند دست داشتن در انفجار روز جمعه را منکر شده اند.