Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ماکرون: این هفته با روحانی، پوتین و ترامپ برای کاهش تنش‌ در خاورمیانه صحبت می‌کنم

ماکرون: این هفته با روحانی، پوتین و ترامپ برای کاهش تنش‌ در خاورمیانه صحبت می‌کنم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرانسه می‌خواهد فعال‌تر از دیگر کشورهای اروپایی، با حفظ برجام از افزایش تنش میان ایران و آمریکا جلوگیری کند.

آگهی

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه گفت در راستای طرح پاریس برای جلوگیری از افزایش تنش‌ها در خاورمیانه این هفته با حسن روحانی، ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ مذاکره خواهد کرد.

آقای ماکرون که در سفری منطقه‌ای در بلگراد، پایتخت صربستان به سر می‌برد در جریان کنفرانس خبری مشترک با همتای صرب خود، الکساندر ووچیچ گفت: «فکر می‌کنم جریانی که ما در هفته‌های اخیر بنا کردیم، مانع از بروز بدترین سناریوی ممکن شد و جلوی واکنش تند ایران را گرفت.»

فرانسه در هفته‌های اخیر فعال‌تر و مستقل‌تر از دیگر کشورهای اروپایی تلاش می‌کند با حفظ برجام از افزایش تنش میان ایران و آمریکا جلوگیری کند.

آقای ماکرون که از زمان کارزارهای انتخاباتی خود وعده احیای نقش پررنگ فرانسه در عرصه بین‌المللی را می‌دهد، افزود: «در این شرایط دشوار ما به میانجیگیری و مذاکره ادامه خواهیم داد.

در زمان مذاکرات گروه ۵+۱ با ایران برای انعقاد توافق هسته‌ای، فرانسه موضعی سخت‌تر نسبت به برنامه اتمی جمهوری اسلامی داشت. در آن زمان شماری از رسانه‌های این کشور لوران فابیوس، وزیر خارجه وقت را نماینده خواسته‌های اسرائیل و عربستان سعودی در جریان گفت‌وگوها توصیف می‌کردند. با این حال به نظر می‌رسد در زمان حاضر و با کم‌رنگ‌تر شدن نقش بریتانیا و آلمان، پاریس تلاش می‌کند تا ضمن زنده نگاه داشتن برجام،‌ از بروز درگیری نظامی میان ایران و آمریکا یا دیگر کشورهای منطقه، ممانعت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقاد پوتین از برخورد با جلیقه‌زردها در واکنش به دعوت ماکرون به دموکراسی

ظریف: اگر ترامپ تحریم‌ها را بردارد درهای مذاکره کاملا باز است

تماس تلفنی ترامپ با ماکرون دربارهٔ ایران