Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

قابلیت ناوشکن بریتانیایی تیپ ۴۵ اعزامی به خلیج فارس چیست؟

قابلیت ناوشکن بریتانیایی تیپ ۴۵ اعزامی به خلیج فارس چیست؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکی از ویژگی‌های اصلی و شاید مهمترین ویژگی این ناوشکن رادار قدرتمندی است که در بالای برج مرکزی آن قرار داده شده است. این رادار توپ مانند هر چهار ثانیه یک دور می زند و توانایی ردیایی ۱۰۰۰ شیء متحرک حتی به کوچکی یک توپ کریکت را دارد که تا سه برابر سرعت صوت در حال حرکت است.

آگهی

ناوشکن «تیپ ۴۵ دانتلس» که اخیرا از سوی بریتانیا عازم خلیج فارس شده است، بعنوان قویترین ناوشکن پدافند هوایی شناخته می شود که تاکنون ساخته شده است.

یکی از ویژگی‌های اصلی و شاید مهمترین ویژگی آن رادار قدرتمندی است که در بالای برج مرکزی آن قرار داده شده است. این رادار توپ مانند هر چهار ثانیه یک دور می زند و توانایی ردیایی ۱۰۰۰ شیء متحرک حتی به کوچکی یک توپ کریکت را دارد که تا سه برابر سرعت صوت در حال حرکت اند. این رادار همچنین با احتمال شلیک ۱۶ موشک در هماهنگی کامل است.

این موشک‌ها بطور ویژه از نوع موشک‌های ضد هواپیما و ضد موشک هستند.

این ناوشکن می تواند در کمتر از ۱۰ ثانیه ۸ موشک شلیک کند و اهدافی را در ۱۲۰ کیلومتری هدف قرار دهد.

این ناوشکن ۱۵۲ متر طول دارد که با هزینه‌ای بالغ بر ۱.۰۵ میلیارد پوند ساخته شده است و نیروی دریای سلطنتی بریتانیا دارای ۶ ناوشکن از این نوع است.

این ناوشکن برای کاری بسیار تخصصی طراحی شده است تا بعنوان بخشی از یک گروه عملیاتی و در برابر تهدیدات هوایی، وارد عمل شود.

با افزایش تنش‌ها در خلیج فارس بویژه پس از توقیف ابرنفتکش ایرانی در جبل الطارق و خبرهای مبنی بر اینکه ایران تلاش کرده است یک نفتکش بریتانیایی را در تنگه هرمز توقیف کند، بریتانیا در صدد تقویت حضور نظامی خود در خلیج فارس است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا: نگران حفاظت از محموله‌هایمان در تنگه هرمز هستیم

اتهام تجاوز سربازان بریتانیایی به زنان کنیایی؛ «کودکان دورگه انگشت‌نما شده‌اند»

ریشی سوناک: امیدواریم پس از حملات ما، حوثی‌ها از اقدامات خود عقب‌نشینی کنند