Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آمریکا ظریف را فعلا تحریم نمی‌کند

آمریکا ظریف را فعلا تحریم نمی‌کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمریکا ظریف را فعلا تحریم نمی‌کند

آگهی

دولت آمریکا فعلا محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران را تحریم نمی‌کند. خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر به نقل از دو منبع آگاه این تصمیم آمریکا را نشانه‌ای می‌داند بر این که شاید واشنگن در را به روی دیپلماسی نمی‌بندد.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا سوم تیر (۲۴ ژوئن) اعلام کرده بود که آمریکا آقای ظریف را در فهرست تحریمی‌ها قرار خواهد داد، اعلامی غیرمعمول به نوشته رویترز. چرا که کاخ سفید نام آنهایی را که می خواهد تحریم کند از قبل اعلام نمی‌کند تا فرد تحت تحریم فرصت خارج کردن دارایی خود از آمریکا و یا حوزه‌های تحت حاکمیت این کشور را نداشته باشد.

دو منبعی که از تصمیم واشنگتن به عدم تحریم محمد جواد ظریف گفته اند به دلیل یا دلایل خاصی که ممکن است پشت این تصمیم آمریکا باشد اشاره‌ای نکرده اند.

تصمیم کاخ سفید به قرار ندادن نام وزیر امور خارجه ایران در فهرست تحریمی‌ها دو ماه پس از شدت گرفتن تنش بین تهران و واشنگتن صورت می گیرد، تنشی که با خرابکاری و حمله به تانکرهای نفت در خلیج فارس و سرنگون شدن یک فروند پهپاد آمریکا اوج گرفته است.

ایران به صراحت پذیرفت که پهپاد آمریکایی را در حریم فضایی خود با موشک هدف گرفته و سرنگون کرده است اما هرگونه دست داشتن در حمله به نفتکش‌ها را رد می‌کند. آمریکا ایران را عامل حمله به نفتکش‌ها می‌داند و می‌گوید پهپادش در حریم فضایی بین المللی هدف گرفته شده است.

محمد جواد ظریف هفته پیش رو برای نشستی در سازمان ملل متحد عازم نیویورک خواهد شد. برای انجام این سفر آمریکا می‌بایست برای آقای ظریف روادید صادر کند که ظاهرا صادر یا در حال صادر شدن است و دلیلی است بر این که وی تحریم نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس جبل الطارق ناخدا و یکی از افسران نفت‌کش ایرانی را بازداشت کرد

ظریف خطاب به ترامپ: کوتاه بودن جنگ با ایران یک توهم است

آیا هند به خاطر توافق بندر چابهار ایران با تحریم‌های آمریکا مواجه خواهد شد؟