جنگنده‌های اسرائیلی حومه دمشق و حمص را بمباران کردند

جنگنده‌های اسرائیلی حومه دمشق و حمص را بمباران کردند
Copyright Reuters
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جنگنده‌های ارتش اسرائیل یکشنبه شب ۳۰ ژوئن اهدافی نظامی در حومه دو استان حمص و دمشق را هدف حمله قرار دادند.

آگهی

جنگنده‌های ارتش اسرائیل یکشنبه شب ۳۰ ژوئن اهدافی نظامی در دو استان حمص و دمشق را هدف حمله قرار دادند.

این خبر را خبرگزاری دولتی سوریه گزارش کرده و گفته است پدافند این کشور به موشک هایی که از مبدا حریم هوایی لبنان شلیک شده‌اند پاسخ داده است.

در همین حال نهاد مستقل دیدبان حقوق بشر سوریه که در لندن مستقر است اهداف حمله شب گذشته اسرائیل را دست‌کم ۱۰ مقر متعلق به «ارتش سوریه، شبه‌نظامیان ایرانی و حزب‌الله لبنان» خوانده است.

به گزارش این نهاد، جنگنده‌ها علاوه بر بمباران محوطه لشکر ۱ زرهی در الکسوه در جنوب دمشق، مواضع سپاه پاسداران را در گارد ۹۱ زرهی در همین ناحیه و انبارهای مهمات و محل استقرار نیروهای ایران و حزب‌الله لبنان را در قلمون غربی در حمص هدف قرار داده‌اند که منجر به کشته شدن ۱۲ تن از این نیروها و زخمی شدن شماری دیگر شده است.

این نهاد همچنین از مرگ ۴ غیرنظامی خبر داده است. خبرگزاری دولتی سوریه نیز گفته است این حملات منجر به کشته شدن دستکم ۴ غیرنظامی و زخمی شدن ۲۱ تن به دست «متجاوزان صهیونیست» شده است.

در سال‌های اخیر اسرائیل به دفعات مواضعی را در خاک سوریه که می‌گوید متعلق به ایران و حزب‌الله لبنان هستند، بمباران کرده است.

ایران و حزب‌الله لبنان در جنگ داخلی سوریه در حمایت از بشار اسد حضور دارند. این در حالی است که تل‌آویو می‌گوید آنان تلاش دارند از سوریه جبهه‌ای جدید بر ضد اسرائیل ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوریه: چند موشک‌ اسرائیلی را در آسمان منهدم کردیم

ناظران سوری حقوق بشر: نیمی از کشته‌ شدگان حمله موشکی به حما ایرانی هستند

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق