آلمان: جهان باید بدنبال راه‌حل سیاسی برای تنش‌ بین ایران و آمریکا باشد

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان
آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آلمان: جهان باید بدنبال راه‌حل سیاسی برای تنش‌ بین ایران و آمریکا باشد

آگهی

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان روز شنبه ۲۲ ژوئن گفت که جامعه بین الملل باید بدنبال راه‌حلی سیاسی برای تنش بین ایران و آمریکا باشد.

این سخنان خانم مرکل بدنبال تنش‌ کم سابقه اخیر بین تهران و واشنگتن، حمله به تانکرهای نفتی در خلیج فارس و دریای عمان، و همچنین سرنگون کردن یک فروند پهپاد آمریکایی توسط ایران، ایراد می شود.

آمریکا، ایران را عامل حمله به تانکرهای نفتی می داند، اتهامی که ایران آن را رد می کند. تهران اما مسئولیت سرنگون کردن پهپاد آمریکایی را می پذیرد و می گوید که این پهپاد حریم هوایی ایران را نقض کرده بود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به سرنگون کردن پهپاد آمریکا توسط ایران گفت که «شوکه شدیم و تصمیم گرفتیم به ۳ نقطه» در ایران حمله کنیم اما وقتی که یک ژنرال به من گفت که ممکن است در این حملات ۱۵۰ نفر کشته شوند دستور دادم حمله‌ای صورت نگیرد.

آنگلا مرکل که در گردهمایی سالانه پیروان کلیسای پروتستان حضور داشت همچنین گفت که به موضوع ایران در نشست آتی رهبران گروه ۲۰ در ژاپن و حداقل در سطح دو جانبه بین رهبران پرداخته خواهد شد.

صدر اعظم آلمان افزود: « باید که راه حلی سیاسی [برای تنش‌زدایی بین ایران و آمریکا] وجود داشته باشد و این موضوعی است که روی آن کار می کنیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمال خرازی پس از دیدار با فرستاده بریتانیا: توقف تعهدات برجامی را ادامه می‌دهیم

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد

شیرین‌کاری مستخدم موزه چگونه سر از گالری آلمان در آورد؟