اولین غیرآمریکایی عضو باشگاه ۱۰۰ میلیارد دلاری‌ها شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اولین غیرآمریکایی عضو باشگاه ۱۰۰ میلیارد دلاری‌ها شد
کپی رایت  عکس از رویترز

ثروت «برنار ژان اِتین آرنو» سرمایه‌دار ۷۰ ساله به عنوان ثروتمندترین فرانسوی و اروپایی از ۱۰۰ میلیارد دلار فراتر رفت تا پس از بیل گیتس، بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت و جف بزوس، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت آمازون به عضویت باشگاه ۱۰۰ میلیارد دلاری های جهان درآید.

آقای آرنو پس از آن به عنوان رسید که در جریان معاملات روز سه شنبه بازارهای مالی اروپا قیمت هر سهم شرکت «ال‌وی‌ام‌اچ» (LVMH) با ۲.۹ درصد افزایش به ۳۶۸.۸ یورو رسید.

ثروت آقای آرنو به لطف رشد قیمت سهام او در جریان رونق بازارهای مالی جهان طی سال ۲۰۱۹ میلادی نزدیک به ۳۲ میلیارد دلار افزایش یافته تا مجموع ثروت او به ۱۰۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار برسد.

بدین ترتیب ارزش ثروت او به ۳ درصد تولید ناخالص داخلی فرانسه رسید.

آقای آرنو در حال حاضر نیمی از گروه «ال‌وی‌ام‌اچ» در مالکیت خود دارد و صاحب ۹۷ درصد سهام شرکت «کریستین دیور» است که در سال ۱۹۸۵ میلادی به قیمت ۱۵ میلیون دلار خریداری کرده بود.

بیشتر بخوانید:فهرست پولدارترین‌ افراد جهان: دختر ۲۱ ساله جوان‌ترین میلیاردر خودساخته

گروه «ال‌وی‌ام‌اچ» مالک بسیاری از شرکت‌های تولید کننده اقلام لوکس از لویی ویتون، هِنِسی، سِفورا، کِنزو و بولگاری است که در حوزه تولید لباس، عطر، لوازم آرایشی، ساعت، جواهرات و مشروبات الکلی فعال هستند.

این گروه در سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۱۴۵ هزار کارگر و کارمند داشته و نزدیک به ۴۷ میلیارد یورو درآمد از فروش محصولات آن در ۲ هزار ۴۰۰ مرکز فروش در سراسر جهان داشته است.

این سرمایه دار فرانسوی پس از وقوع آتش سوزی کلیسای تاریخی نوتردام پاریس اعلام کرد که ۲۲۶ میلیون دلار از هزینه بازسازی این کلیسا را تقبل می‌کند با این حال او در جامعه فرانسه به ویژه پس از فعال شدن جنبش جلیقه زردها و اعتراض آنها به شکاف طبقاتی در جامعه فرانسه به اتهام فرار مالیاتی مورد انتقاد بخشی از مردم قرار دارد.

بیشتر بخوانید:چرا ثروتمندان فرانسه مانند بازسازی نوتردام به فقرا کمک نمی‌کنند؟