Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

میشل پلاتینی بازداشت شد

میشل پلاتینی
میشل پلاتینی Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وبسایت مدیاپار فرانسه روز سه‌شنبه ۱۸ ژوئن خبر داده است که میشل پلاتینی، رئیس سابق یوفا، در جریان رسیدگی به ابهامات میزبانی قطر برای جام جهانی ۲۰۲۲ از سوی پلیس مبارزه با فساد بازداشت شده است.

آگهی

وبسایت مدیاپار فرانسه روز سه‌شنبه ۱۸ ژوئن خبر داده است که میشل پلاتینی، رئیس سابق یوفا، در جریان رسیدگی به ابهامات میزبانی قطر برای جام جهانی ۲۰۲۲ از سوی پلیس مبارزه با فساد بازداشت شده است.

دستگیری آقای پلاتینی در پی تشکیل پرونده تحقیق از سوی دادستانی ملی فرانسه اتفاق افتاده است. اداره مرکزی مبارزه با فساد وی را برای پاره‌ای توضیحات احضار کرده بود.

آقای پلاتینی پیش از این توسط فدراسیون جهانی فوتبال فیفا به دلیل «تخطی از قوانین اخلاقی» از هرگونه فعالیت مربوط به ورزش فوتبال محروم شده بود. محرومیت وی در اکتبر امسال پایان می‌پذیرد.

در سال ۲۰۱۶ دادستانی فرانسه یک پرونده مقدماتی را برای تحقیق در مورد نحوه دریافت میزبانی جام‌جهانی از سوی قطر تشکیل داده بود. آقای پلاتینی که در جریان رای‌گیری سال ۲۰۱۰ به میزبانی قطر رای داده است، پیش از این در دسامبر ۲۰۱۷ نیز به عنوان شاهد به دادگاه احضار شده بود.

مقامات قضایی فرانسه در جریان تحقیق بر سر این پرونده روی مراسم شامی تمرکز دارند که روز ۲۳ نوامبر ۲۰۱۰ در کاخ الیزه و با شرکت رئیس‌جمهور فرانسه، شیخ تميم بن حمد آل ثاني، امیر قطر و میشل پلاتینی رئیس اسبق یوفا برگزار شده است.

بیشتر بخوانید:

آقای پلاتینی به روزنامه لوموند گفته بود پیش از شرکت در مراسم شام تصمیم خود را برای رای به میزبانی قطر گرفته بود و نمی‌دانسته است که قطری‌ها نیز در این ضیافت حضور دارند.

رئیس سابق یوفا که نخست قرار بود به میزبانی آمریکا رای دهد گفته است در این مراسم رئیس‌جمهور فرانسه به طور غیرمستقیم ابراز امیدواری کرده است که وی به میزبانی قطر رای بدهد، با این حال از او درخواست مستقیمی نشده است.

مشاوران میشل پلاتینی با صدور بیانیه‌ای گفته‌اند وی با ادعاهای تخطی که متوجه اوست «کاملا بیگانه» است و مطلقا هیچ مسئولیتی در این قبال ندارد.

در این بیانیه آمده است اتفاق صبح امروز «به هیچ وجه دستگیری نبوده است»، بلکه آقای پلاتینی همچون «یک شاهد» به جلسه شنود که توسط بازپرسان ترتیب داده شده است فراخوانده شده است.

این درحالی است که تا بعدازظهر روز سه‌شنبه به وقت محلی میشل پلاتینی همچنان در مقر پلیس به سر می‌برد.

مدت‌زمانی که پلیس در فرانسه می‌تواند فرد را در بازداشت موقت نگاه دارد ۲۴ ساعت است که این مدت تا ۴۸ ساعت نیز می‌تواند تمدید شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آینده مبهم میشل پلاتینی

نیکولا سارکوزی در دادگاه تجدیدنظر هم به زندان محکوم شد

صدورکیفرخواست تازه علیه سارکوزی برای مشارکت در به انحراف کشاندن پرونده دریافت کمک مالی از لیبی