Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بلندی‌های ترامپ؛ نام گذاری یکی از شهرکهای اسرائیل به نام رئیس جمهور آمریکا

بلندی‌های ترامپ؛ نام گذاری یکی از شهرکهای اسرائیل به نام رئیس جمهور آمریکا
Copyright REUTERS/Ammar Awad
Copyright REUTERS/Ammar Awad
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست‌وزیر اسرائیل روز یکشنبه در نشست ویژۀ دولت اسرائیل که در منطقۀ «بروچیم» در دوازده کیلومتری بلندی‌های جولان تشکیل شد، از یادبودی که نام «بلندی‌های ترامپ» روی آن به دو زبان عبری و انگلیسی نوشته شده بود، پرده برداشت.

آگهی

اسرائیل نام یکی از شهرکهای واقع در بلندی‌های جولان را «بلندی‌های ترامپ» گذاشت.

این شهرک در نزدیکی مرز سوریه قرار دارد و قرار است ساخت و سازها در آن به زودی آغاز شود.

این کار با هدف تقویت روابط با دونالد ترامپ همچنین تقدیر از او به دلیل به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر این بلندی‌ها در ماه مارس انجام شد.

به این ترتیب بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل روز یکشنبه در نشست ویژۀ دولت اسرائیل که در منطقۀ «بروچیم» در دوازده کیلومتری بلندی‌های جولان تشکیل شد، از یادبودی که نام «بلندی‌های ترامپ» روی آن به دو زبان عبری و انگلیسی نوشته شده بود، پرده برداشت.

اسرائیل بلندی‌های جولان را که بخشی از خاک سوریه بود در جریان جنگ ۱۹۶۷ میلادی اشغال و سپس به خاک خود ضمیمه کرد؛ اقدامی که هرگز از سوی جامعه جهانی به رسمیت شناخته نشد.

با این وجود پس از ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید، مخاصمات دائمیِ تل‌آویو و دمشق همچنین جنگ داخلی سوریه که باعث شد ایران در حمایت از بشار اسد بر نفوذ خود در سوریه بیفزاید و نیروهای تحت حمایت خود را در نزدیکی بلندی‌های جولان مستقر کند، به آقای نتانیاهو کمک کرد تا بار دیگر ادعای حاکمیت بر بلندی‌های جولان را مطرح کرده و درنهایت تایید دونالد ترامپ را در این موضوع به دست آورد.

نام گذاری این شهرک به نام ترامپ، خشنودی رئیس جمهوری آمریکا را در پی داشت. او در پیامی توییتری از اقای نتانیاهو همچنین دولت اسرائیل سپاسگزاری کرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنج عضو اروپایی شورای امنیت موضع آمریکا درباره شهرک‌سازی‌های اسرائیل را محکوم کردند

مخالفت صریح اتحادیه اروپا با حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان

۳ شهروند اسرائیلی به اتهام همکاری با حکومت ایران در اسرائیل دستگیر شدند