Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پرستار سابق آلمانی به اتهام قتل ۸۵ نفر به حبس ابد محکوم شد

پرستار سابق آلمانی به اتهام قتل ۸۵ نفر به حبس ابد محکوم شد
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گفته می شود این پرستار بیماران خود را با تزریق بیش از حد داروها در آستانه ایست قلبی قرار می داد و سپس برای آنکه نشان دهد پرستاری ورزیده و ماهر است تلاش می کرد که آنها را احیاء کند اما در بسیاری از موارد تلاش بی ثمر او با مرگ بیماران همراه می شد.

آگهی

پرستاری که در آلمان به قتل دست کم ۸۵ بیمار دو بیمارستان در سال‌های اخیر متهم شده بود از سوی دستگاه قضایی این کشور مجرم شناخته و به حبس ابد محکوم شد.

دستگاه قضایی آلمان با تایید این خبر اعلام کرد که نیلس هوگل، پرستار ۴۲ ساله آلمانی به جرم قتل دست‌کم ۸۵ بیمار به زندان ابد بدون حق استفاده از آزادی مشروط محکوم شده است.

دادستان اولدنبورگ درایالت نیدرزاکسن واقع در شمال آلمان ماه گذشته میلادی برای فرد متهم تقاضای مجازات حبش ابد کرده بود. دادستانی آلمان در پایان تحقیقات این پرونده که دوازده سال به طول انجامید به این نتیجه رسیده بود که نیلس هوگل طی سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ حین فعالیت در دو بیمارستان مختلف اقدام به تزریق دارو به برخی بیماران کرده که منشا مرگ آنها بوده است.

دادگاه شهر اولدنبورگ روز پنجشنبه مجرمیت این پرستار قاتل را مورد تایید قرار داده و حکم به مجازات وی داده است. پلیس آلمان مظنون است که وی در مجموع اقدام به کشتن دویست بیمار کرده اما با توجه به سوزانده شدن جسد برخی از آنها و عدم دسترسی به مستندات لازم تنها می توان ۸۵ مورد از قتل ها را مورد تایید قرار داد.

مجازات تعیین شده برای آقای هوگل تغییر بزرگی در سابقه مجرمیت این پرستار سابق ایجاد نمی کند زیرا وی پیش‌تر در سال ۲۰۱۵ نیز به دلیل ارتکاب چندین مورد قتل به مجازاتی سنگین محکوم شده بود.

بیشتر بخوانید: درخواست مجازات حبس تا زمان مرگ برای پرستار قاتل در آلمان

آرنه اشمیت ف

گفته می‌شود این پرستار بیماران خود را با تزریق بیش از حد داروها در آستانه ایست قلبی قرار می داد و سپس برای آنکه نشان دهد پرستاری ورزیده و ماهری است تلاش می کرد که آنها را احیاء کند اما در بسیاری از موارد تلاش بی ثمر او با مرگ بیماران همراه می شد.

نیلس هوگل پیشتر در سال ۲۰۱۵ نزد یک روانپزشک به حدود ۳۰ فقره قتل و ۶۰ مورد تلاش به قتل اعتراف کرده بود. ماکس اشتلر، روانپزشکی که در دادگاه محاکمه وی حضور داشت در خصوص ویژگی‌های متهم گفت که وی از اختلال روحی شدید ناشی از بیماری خودشیفتگی رنج می‌برد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردی که مسافر ۹۰ ساله را روی ریل مترو هل داده بود به حبس ابد محکوم شد

اتهام جاسوسی به ایران و دو کشور دیگر؛ وزیر کشور آلمان وضعیت امنیتی را «متشنج» توصیف کرد

حمله با تبر در آلمان پیش از مسابقه جام ملت‌های اروپا؛ پلیس به فرد مهاجم شلیک کرد