چین علیه رئیس سابق اینترپل به اتهام سوءاستفاده از قدرت و گرفتن رشوه اعلام جرم کرد

چین علیه رئیس سابق اینترپل به اتهام سوءاستفاده از قدرت و گرفتن رشوه اعلام جرم کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این بیانیه آماده است که آقای منگ که پیش از ریاست بر اینترپل، معاون وزیر امنیت عمومی چین و رئیس گارد ساحلی این کشور بود از قدرت سوءاستفاده و مبالغ بسیار زیادی رشوه دریافت کرده است.

دادستانی چین روز جمعه ۱۰ مه (۲۰ اردیبهشت) علیه مِنگ هونگوی، رئیس سابق اینترپل به اتهام سوءاستفاده از قدرت و گرفتن رشوه اعلام جرم کرد.

آگهی

پلیس بین‌الملل، اینترپل که مقر آن در شهر لیون فرانسه است، اکتبر گذشته اعلام کرد که آقای منگ از سمت خود به‌عنوان رئیس این سازمان کناره‌گیری کرده است. این خبر در حالی اعلام شد که همسر وی، از گم شدن آقای منگ پس از سفر به کشورش چین در آخرین روزهای ماه سپتامبر خبر داده بود.

مقام‌های دولت چین پس از انتشار خبرهای مربوط به گم شدن رئیس سابق اینترپل اعلام کردند که منگ به اتهام نقض جدی قوانین چین، بازداشت شده است.

بیشتر بخوانید:

حزب حاکم کمونیست چین در ماه مارس در بیانیه‌ای تاکید کرد که تحقیقات درباره آقای منگ نشان می‌دهد وی «مقدار زیادی» از بودجه دولتی را خرج و از قدرتش سوءاستفاده کرده‌ و نیز از اجرای دستورات حزب خودداری می‌کند. همسر این مقام سابق اینترپل، این اتهام‌ها را رد کرد و گفت که بازداشت شوهرش همراه با انگیزه‌های سیاسی است.

اما امروز دادستانی چین در بیانیه کوتاهی گفت که علیه آقای منگ اعلام جرم شده است.

در این بیانیه آماده است آقای منگ که پیش از ریاست بر اینترپل، معاون وزیر امنیت عمومی چین و رئیس گارد ساحلی این کشور بود از قدرت سوءاستفاده و مبالغ بسیار زیادی رشوه دریافت کرده است. این بیانیه به جزییات بیشتری در این زمینه اشاره نکرده است.

آقای منگ در نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی و در جریان پنجاه و هشتمین مجمع عمومی پلیس اینترپل در اندونزی به عنوان رئیس اینترپل انتخاب شده بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بانکدار سابق چینی به جرم دریافت رشوه و فساد مالی اعدام شد

رئيس سابق اینترپل به بیش از ۱۳ سال زندان محکوم شد

پکن تحریم‌های آمریکا علیه شرکت‌ها و افراد چینی را به اتهام همکاری با برنامه نظامی ایران محکوم کرد