Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پاپ فرانسیس: گزارش موارد سوء‌استفاده جنسی توسط کلیسا اجباری می‌شود

پاپ فرانسیس: گزارش موارد سوء‌استفاده جنسی توسط کلیسا اجباری می‌شود
Copyright Reuters, Marko Djurica
Copyright Reuters, Marko Djurica
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این فرمان تمام بخش‌های کلیسای کاتولیک در دنیا را شامل می‌شود و از آن‌ها می‌خواهد به ایجاد سیستم‌های گزارش دهی ساده و قابل دسترس اقدام کنند.

آگهی

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان روز پنجشنبه تغییرات سختگیرانه‌ و گسترده‌ای را در قوانین کلیسای کاتولیک ارائه کرد تا اسقف‌ها را نسبت به سوءاستفاده جنسی یا پنهان‌کاری در این زمینه پاسخگو کند.

پاپ خواهان اجباری شدن گزارش کردن موارد سوءاستفاده جنسی در کلیساها شد. طبق این فرمان، هر فردی اجازه خواهد یافت در صورت لزوم به‌صورت مستقیم به واتیکان شکایت کند.

بیشتر بخوانید:

این فرمان پاپ شامل سوءاستفاده از کودکان و نیز بزرگسالان می‌شود. این فرمان تمام بخش‌های کلیسای کاتولیک در دنیا را شامل می‌شود و از آن‌ها می‌خواهد به ایجاد سیستم‌های گزارش‌دهی ساده و قابل دسترس اقدام کنند و کلیساهای محلی را تشویق می‌کند تا در تحقیقات از کارشناسان غیرروحانی بهره ببرند.

این فرمان می‌گوید که مقام‌های کلیسای محلی نمی‌توانند دستوری مبنی بر ساکت نگه داشتن افرادی که موارد سوءاستفاده را گزارش کردند ارائه دهند. اسقف‌های اعظم باید در صورت نیاز اقداماتی اتخاذ کنند که مانع از بین بردن اسناد توسط زیر دستان شود.

در بخشی دیگری از این فرمان آمده است که اسقف‌ها و روحانیان باید فورا واتیکان را نسبت به موارد اتهامی آگاه کند و واتیکان ۳۰ روز فرصت دارد که بسنجد مورد اتهامی نیازمند تحقیقات بیشتر است یا خیر. اگر واتیکان تصمیم به تحقیق گرفت، طبق این فرمان باید تحقیق در مدت ۹۰ روز کامل شود.

این فرمان ۱۹ بند دارد و نام آن «شما نور جهانید» است.

این فرمان در حالی منتشر می‌شود که در سال‌های اخیر کلیسای کاتولیک به علت لاپوشانی موارد آزارجنسی و سوءاستفاده از قدرت در ساختار کلیسا مورد انتقاد شدید قرار گرفته است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسوایی کلیسای پنسیلوانیا؛ کودکان ۷۰ سال مورد سوء‌استفاده جنسی قرار گرفتند

دیوید کاپرفیلد شعبده‌باز مشهور آمریکایی به سوءرفتار و آزار جنسی ۱۶ زن متهم شد

اتهام «تجاوز جنسی به شارلوت لوئيس»؛ رومن پولانسکی در پرونده افترا به بازیگر بریتانیایی تبرئه شد