Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛ بایدن: ترامپ دلقک است

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛ بایدن: ترامپ دلقک است
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

معاون باراک اوباما بین سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ خطاب به هوادارانش گفت: «اسم های زیادی هست که مایلم بر روی این پسر [ترامپ] بگذاریم. می توانید از دلقک شروع کنید.»

آگهی

جو بایدن، از نامزدهای حزب دموکرات برای رقابت انتخاباتی سال ۲۰۲۰ در جمع هوادارانش از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به عنوان «دلقک» نام برد.

معاون سابق رئیس جمهوری ایالات متحده روز جمعه در اولین گردهمایی انتخاباتی خود در پاسخ به پرسش یکی از طرفدارانش در مورد حملات لفظی دونالد ترامپ به نامزدهای دموکرات گفت: «من از شما می خواهم که با او مقابله کنید. وقتی برایتان اسم می گذارد شما هم باید برایش اسم بگذارید.»

معاون باراک اوباما بین سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ افزود: «اسم های زیادی هست که مایلم بر روی این پسر [ترامپ] بگذاریم. می توانید از دلقک شروع کنید.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

دونالد ترامپ پیش از این جو بایدن به عنوان «جوی خواب آلود» یاد کرده بود. رئیس جمهوری آمریکا برنی سندرز، یکی دیگر از نامزدهای حزب دموکرات را نیز «دیوانه» خوانده است.

رئیس جمهوری ۷۲ ساله آمریکا به طور تلویحی از سن بالای جو بایدن نیز انتقاد کرده است. وی اخیرا به خبرنگاران گفت: «من جوانترین فرد هستم. مردی جوان و سرزنده هستم.»

وی افزود: «به جو که نگاه می کنم نمی دانم او هم این وضع را دارد یا نه!»

جو بایدن، ۷۶ ساله پیش از این در سال ۲۰۰۸ نیز بخت خود را برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آزموده بود.

نتایج نظرسنجی شبکه «سی ان ان» نشان می دهد که جو بایدن با ۳۹ درصد از دیگر نامزدهای حزب دموکرات پیشی گرفته است. برنی سندرز، سناتور چپگرای ایالت ورمونت پس از او با ۱۵ درصد قرار دارد. الیزابت وارن، سناتور ایالت ماساچوست و پیت بوتجج، شهردار ساوت بند در ایالت ایندیانا پس از جو بایدن و برنی سندرز در جایگاه های بعدی قرار دارند.

تاکنون ۲۰ نفر از چهره های حزب دموکرات وارد عرصه رقابت برای کسب نامزدی این حزب در انتخابات سال ۲۰۲۰ شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بایدن سلامت جسمی ترامپ را به چالش کشید: بیا مسابقه شنای سوئدی بدهیم

نخستین مناظره انتخابات درون حزبی دموکرات‌های آمریکا؛ از مهاجرت تا ایران

چرا باراک اوباما هنوز از کامالا هریس حمایت نکرده است؟