انتقاد از اظهارات جنسیت‌زده نامزد هیات مدیره بانک مرکزی آمریکا؛ مور کنار کشید

انتقاد از اظهارات جنسیت‌زده نامزد هیات مدیره بانک مرکزی آمریکا؛ مور کنار کشید
Copyright Gage Skidmore
Copyright Gage Skidmore
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وی مخالف دستمزد بالاتر زنان نسبت به مردان بود چرا که طبق عقیده وی، این موضوع می‌تواند تاثیر منفی بر ثبات خانوادگی داشته باشد.

آگهی

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که استفن مور از فهرست نامزدها برای عضویت در هیات مدیره بانک مرکزی آمریکا کنار کشیده است. این موضوع در حالی اعلام شد که در روزهای اخیر برخی از نمایندگان جمهوریخواه کنگره آمریکا نسبت به مواضع جنسیت زده (سکسیم) این اقتصاددان محافظه‌کار ابراز نگرانی کرده بودند.

رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی با تعریف و تمجید از شخصیت و کار مور نوشت که وی تصمیم گرفته است از فهرست نامزدهای بانک مرکزی آمریکا خارج شود. البته ترامپ در توییت خود تصریح کرده است که آقای مور احتمالا با او برای پیش‌برد رشد اقتصادی کشور همکاری خواهد کرد. استفن مور ۵۹ ساله مشاور ترامپ در زمان مبارزات انتخاباتی وی بود.

هفته گذشته هم هرمان کین نامزد دیگر برای دو پست خالی کمیته پولی بانک مرکزی آمریکا، کنار کشیده بود.

بیشتر بخوانید:

اما یکی از اظهارات جنجالی آقای مور به سال ۲۰۱۴ بر می‌گردد که وی مخالف دستمزد بالاتر زنان نسبت به مردان بود چرا که طبق عقیده، این موضوع می‌تواند تاثیر منفی بر ثبات خانوادگی داشته باشد.

پنج سناتور جمهوریخواه روز چهارشنبه به خبرگزاری فرانسه اعلام کرده بودند که مشکلاتی جدی در این نامزدی می‌بینند. از سوی دیگر در روزهای گذشته دو نماینده کنگره هم نگرانی‌های خود را در این زمینه ابراز کرده بودند.

کاخ سفید هم در پی این انتقادها، روز دوشنبه گذشته تاکید کرده بود که در حال بررسی نظرات این اقتصاد دان است.

هیات مدیره بانک مرکزی شامل ۱۹ عضو است که هفت عضو کمیته مالی که سیاست‌های پولی را تعیین می‌کند توسط رئیس جمهور معرفی می‌شوند و باید عضویت آن‌ها به تایید سنا آمریکا برسد. در حال حاضر دو پست کمیته مالی بانک مرکزی آمریکا خالی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را افزایش داد

جانت یلن، رییس بانک مرکزی آمریکا تا سال ۲۰۱۸ در پست خود باقی می ماند

سرمایه گذاران در انتظار سخنان رئیس بانک مرکزی آمریکا