زد و خورد در صف رای‌دهندگان در انتخابات پارلمانی هند

انتخابات در هند
انتخابات در هند Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی درگیری میان دو گروه رای‌دهنده در انتخابات پارلمانی هند در روز دوشنبه ۲۹ آوریل، پلیس این کشور مجبور به مداخله شد.

آگهی

در پی درگیری میان دو گروه رای‌دهنده در انتخابات پارلمانی هند در روز دوشنبه ۲۹ آوریل، پلیس این کشور مجبور به مداخله شد. به گفته مقامات پلیس هند، این درگیری میان هواداران حزب‌ ملی‌گرای «بهاراتیا جاناتا» و حزب «کنگره ترینامول» در ایالت بنگال غربی رخ داده است.

تصاویر تلویزیونی شماری از رای‌دهندگان را نشان می‌دهد که با چوب به سمت یکدیگر حمله‌ور شده‌اند و نیروهای امنیتی سعی در متفرق کردن آنان دارند.

چهارمین مرحله انتخابات پارلمانی هند در حال برگزاری است. پیشتر و در سومین مرحله رای‌گیری در هفته گذشته دستکم یک تن کشته و سه تن دیگر زخمی شده بودند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

نارندرا مودی، نخست وزیر ۶۸ ساله هند که از سال ۲۰۱۴ با برتری حزب تحت رهبری خود، «بهاراتیا جاناتا»، قدرت را در دست گرفت به نتایج این انتخابات و باقی ماندن در سمت خود امیدوار است.

این درحالی است که تحلیل‌گران علیرغم پیش بینی پیروزی او، با توجه به ناکارآمدی نسبی دولت در ایجاد شغل و افزایش قیمت‌ها برآورد می‌کنند که حزب نخست‌وزیر نتواند همان نتیجه قاطع خود را در انتخابات دوره گذشته تکرار کند.

انتظار می‌رود در انتخابات پارلمانی هند که به مدت شش هفته و در هفت مرحله برگزار می‌شود بیش از ۹۰۰ میلیون نفر به پای صندوق‌های رای بروند.

یک میلیون مرکز رای‌گیری برای انتخاب ۵۴۳ نماینده «لوک سبها»، مجلس سفلی پارلمان هند، دایر شده است و کار شمارش آراء روز ۲۳ ماه مه یعنی چهار روز پس از اتمام مرحله رای‌گیری آغاز خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در آستانه اعلام نتایج رسمی انتخابات هند، وزیر خارجه پیروزی «مودی» را تبریک گفت

آغاز انتخابات پارلمانی هند

جنجال هوش مصنوعی در انتخابات هند؛ از جعل هویت ستارگان بالیوود تا تبلیغات پدر درگذشته برای فرزند