جام حذفی انگلستان؛ حذف شامپاین برای احترام به اعتقادات مذهبی بازیکنان

جام حذفی انگلستان؛ حذف شامپاین برای احترام به اعتقادات مذهبی بازیکنان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جام حذفی انگلستان؛ حذف شامپاین برای احترام به اعتقادات مذهبی بازیکنان

آگهی

جام حذفی فوتبال انگلستان (FA Cup) سنت بازکردن شامپاین برای جشن گرفتن قهرمانی جام حذفی را کنار می گذارد. این نهاد اعلام کرده است که این تصمیم را برای احترام به اعتقادات مذهبی بازیکنان گرفته است.

سخنگوی جام حذفی فوتبال انگلستان همچنین گفته است که تیم برنده جام حذفی، امسال پیروزی اش را با شامپاین غیرالکلی جشن خواهد گرفت. سنت بازکردن شامپاین، سنتی است قدیمی که به افتخار تیم برنده اجرا می شود.

در نتیجه بحثهای داخلی در جام حذفی انگلستان، نهایتا تصمیم گرفته شد این مراسم که می تواند باعث رنجش بازیکنانی شود که اعتقاد مذهبی شان نوشیدن الکل را ممنوع کرده است، کنار گذاشته شود.

اسلام بطور ویژه نوشیدن الکل را ممنوع کرده و استفاده از الکل در مذاهب نیز دیگر توصیه نشده است. همچنین برخی از بازیکنان در زیر سن قانونی نوشیدن الکل هستند که این موضوع نیز یکی دیگر از دلایل اتخاذ چنین تصمیمی بوده است.

صحنه باز کردن شامپاین و پاشیدن آن بر سر و روی بازیکنان پس از پیروزی در جام حذفی در طول سالها یک هنجار به شمار رفته است. این وضعیت، بازیکنان مسلمان را در موقعیت دشواری قرار می داد حتی اگر شامپاین ننوشند.

گفته شده است که این تصمیم به دلیل شکایت تیم ها یا بازیکنان گرفته نشده است و تنها نتیجه بحثی درون سازمانی بوده است.

مقامات جام حذفی انگلستان تلاش دارند تا به مسائل مرتبط با تنوع نژادی و مذهبی در فوتبال اهمیت بیشتری دهند. رویکردی که در سالهای اخیر در دنیای فوتبال اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیفا در مورد حرکت پس از گل بازیکنان سوئیس تحقیق می کند

دنیای ورزش: از پدیده ۱۶ ساله فوتبال اروپا تا مسابقات تیراندازی با کمان فرانسه

افزایش اسلام‌هراسی در اروپا زیر سایه «قدرت ترس»؛ راه‌های مقابله با آن چیست؟