Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کمیسیون انتخابات هند زیر هجوم انتقاد مردم و اتهام هواداری از دولت

کمیسیون انتخابات هند زیر هجوم انتقاد مردم و اتهام هواداری از دولت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکی دیگر از اتهام‌های وارد شده به آقای مودی استفاده از برنامه فضایی هند برای تأثیر گذاشتن بر انتخابات است.

آگهی

کمیسیون انتخابات پارلمانی هند تنها چند روز مانده به موعد رأی‌گیری آماج انتقادهای بسیار قرار گرفته و با اتهام جانبداری از دولت کنونی روبرو شده است.

شهروندان سوالاتی می‌پرسند از این دست که آیا دعوت اخیر نخست‌وزیر از مردم برای انجام یک تست ضد‌ماهواره‌ای زیرپا گذاشتن قانون نبوده است؟ آیا درست است که نخست‌وزیر یک کانال تلویزیونی اختصاصی داشته باشد؟ آیا درست است که نیروهای مسلح کشور را «سربازان مودی» بخوانند؟

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سندیپ ساکسنا، عضو کمیسیون انتخابات هند در این باره گفت:‌ «این کمیسیون فقط وقتی وارد عمل می‌شود که داده‌های کافی در اختیار داشته باشد.» وی افزود‌:‌ «ما (برای جمع‌آوری داده‌ها) معمولا از کارکنان میدانی خود کمک می‌گیریم. که معمولا حدود ۱۲ ساعت طول می‌کشد و آنگاه اقدام می‌کنیم.»

از سوی دیگر منتقدان آقای مودی می‌گویند شبکه تلویزیونی نامو (NaMO TV) که به تازگی راه‌اندازی شده، با وجود شکایت‌ها وانتقادها همچنان فقط کارزارهای انتخاباتی آقای مودی را پوشش می‌دهد.

نارندار مودی، نخست‌وزیر هند در کنار آمیت شاه، رئیس حزب حاکم. عکس از رویترز

اما بزرگترین انتقادی که این کمیسیون به آن مواجه شده و در حال بررسی آن است سخنرانیِ یکی از اعضای حزب حاکم است که وی در آن اعضای اعضای ارتش هند را «سربازان مودی» خطاب کرده است.

یکی دیگر از اتهام‌های وارد شده به آقای مودی استفاده از برنامه فضایی هند برای تأثیر گذاشتن بر انتخابات است. منتقدان می‌گویند شیوهٔ آقای مودی در اعلام خبری تصمیم‌گیری برای ساقط کردن یکی از ماهواره‌های این کشور جنبه تبلیغاتی داشته است.

احزاب مخالف دولت هند نیز کمیسیون انتخابات این کشور را متهم به هواداری از حزب حاکم کرده‌‌اند. آنها مدعی شده‌اند که اعضای این کمیسیون تهدید شده‌اند که در صورت شکست مودی زندانی خواهند شد. دولت کنونی هند به رهبری نارندرا مودی، نخست وزیر، این اتهام را رد کرده است.

هند با ۹۰۰ میلیون رأی‌دهنده بیشترین شمار رأی‌دهندگان یک کشور در جهان را دارد. شعبه اصلی کمیسیون انتخاباتی این کشور تنها در پایتخت ۳۰۰ کارمند دارد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در آستانه اعلام نتایج رسمی انتخابات هند، وزیر خارجه پیروزی «مودی» را تبریک گفت

پایان انتخابات ۷ مرحله‌ای هند؛ «مودی» امیدوار به شکست گاندی

اظهارات نخست‌وزیر هند درباره مسلمانان خشم مخالفان دولت مودی را برانگیخت