سه نظامی آمریکایی در حمله طالبان به کاروان ناتو کشته شدند

پایگاه بگرام افغانستان
پایگاه بگرام افغانستان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این حادثه دست‌کم ۴ کشته برجای گذاشته است. کشته شدگان شامل ۳ نیروی آمریکایی و یک پیمانکار می‌شود؛ ۳ تن دیگر از نیروهای آمریکایی نیز زخمی شدند.

شبه‌نظامیان طالبان عصر دوشنبه به کاروانی از نیروهای ائتلاف بین‌المللی در نزدیکی پایگاهشان (پایگاه هوایی بگرام) در شمال کابل حمله کردند.

آگهی

حملۀ انتحاری در ساعت ۱۷ و ۴۰ دقیقه به وقت محلی در ولایت پروان ولسوالی بگرام، با انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در مسیر کاروان به وقوع پیوست.

بنا بر اعلام ناتو این حادثه دست‌کم ۴ کشته برجای گذاشته است. کشته شدگان شامل ۳ نیروی آمریکایی و یک پیمانکار می‌شود؛ ۳ تن دیگر از نیروهای آمریکایی نیز زخمی شدند.

به این ترتیب با احتساب آمار کشته شدگان جدید، شمار نیروهای آمریکایی کشته شده در افغانستان در سال ۲۰۱۹ میلادی به هفت نفر و از ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی تا کنون به ۶۸ نفر می‌رسد.

طالبان با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

این حملات در حالی انجام می‌شود که نمایندگان طالبان و ایالات متحده آمریکا تا کنون چندین دور مذاکره با هدف پایان دادن به جنگ هفده ساله در این کشور برگزار کرده‌اند.

گفتگوهای صلح اواخر سال گذشته میلادی آغاز شد و در ماه جاری نیز همچنان ادامه داشت؛ در پایان آخرین نشست، هر دو طرف از پیشبرد گفتگوها سخن گفتند.

در حال حاضر حدود ۱۷ هزار نیروی بین‌المللی با تصمیم سازمان ملل و تحت فرماندهی ناتو در افغانستان مشغول فعالیتند که نیمی از این نیروها آمریکایی هستند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کتابی درباره ملاعمر؛ «رهبر طالبان در نزدیکی پایگاه آمریکا زندگی می‌کرد»

آمریکا و روسیه لغو ممنوعیت سفر رهبران طالبان را بررسی می‌کنند

گسترش نظارت با دوربین توسط طالبان؛ آیا شرکت چینی طرح امنیتی آمریکا یا ترکیه را اجرا می‌کند؟