رئیس حزب اجتماع ملی فرانسه: اولویت ما انحلال شنگن است

رئیس حزب اجتماع ملی فرانسه: اولویت ما انحلال شنگن است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«باز یافتن کنترل مرزهای‌مان ضروری است.»

آگهی

مارین لوپن، رئیس حزب اجتماع ملی فرانسه می‌گوید نخستین اولویت حزب او انحلال پیمان شنگن است.

خانم لوپن در گفتگوی ویژه با یورونیوز اعلام کرد: «پیش از هر چیز نخستین اولویت ما انحلال منطقه شنگن است. این نیازی به توضیح ندارد.»

پیمان شنگن نخست در سال ۱۹۸۵ در میان پنج کشور به امضا رسید و امروز ۲۶ کشور اتحادیه اروپا (به استثنای بریتانیا و ایرلند) عضو آن هستند. این پیمان علاوه بر ایجاد امکان مسافرت بدون روادید میان این کشورها، اجازه مبادله آزاد کالا، سرمایه و نیروی کار را در میان کشورهای عضو می‌دهد.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نکته دیگری که خانم لوپن بر آن تأکید کرد بازیافتن کنترل مرزها بود. وی گفت که معتقد است باید نوعی ساختار حفاظتی برای مرزها ایجاد کرد.

مارین لوپن گفت: «باز یافتن کنترل مرزهای‌مان ضروری است. می‌توان نوعی ساختار حفاظتی برای مرزهای بین‌المللی در نظر گرفت که فقط به درخواست دولت‌هایی وارد عمل شود که با موج عظیم مهاجرت روبرو هستند.»

وی همچنین خواستار توقف «رقابت بین‌المللی غیرمنصفانه» در زمینه محصولات وارداتی به اروپا شد. رئیس حزب ملی‌گرای اجتماع ملی گفت: «محصولاتی که اجازه تولید و ساخت و آنها در اروپا وجود ندارد نباید وارد این اتحادیه بشود.»

رئیس حزب اجتماع ملی در نهایت افزود که حزبش می‌خواهد توافقات مربوط به مبادلهٔ آزاد تجاری در میان کشورهای اروپایی لغو شوند.

و در این زمینه افزود: «چراکه توافق مبادلهٔ آزاد در واقع به کل با نظام زیست‌محیطی مغایرت دارد. باید به یک سیاست واقعی تولید محلی برسیم. به نوعی فرآیند از تولید به مصرف. چون این است که سبب حفظ قلمرو و نیز سیاره ما می‌شود.»

حزب اجتماع ملی فرانسه، نام پیشین جبهه ملی در سال ۱۹۷۲ به منظور متحد کردن جنبش‌های ملی‌گرای فرانسه تأسیس شد. اجتماع ملی، یک حزب محافظه‌کار اجتماعی و ملی‌گرای فرانسوی است که حمایت‌گرایی اقتصادی و مخالفت با مهاجرت از سیاست‌های اصلی آن به شمار می‌رود که در سال‌های اخیر محبوبیت آن رشدی چشمگیر داشته است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان از بهار ۲۰۲۰ ویزای بلند مدت «ورزش الکترونیک» صادر می‌کند

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مارین لوپن را محکوم کرد

حمله به نوه دیکتاتور سابق ایتالیا؛ السساندرا موسولینی: پیام‌های همبستگی زیادی دریافت کردم