Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ: دموکرات‌ها به حزبی ضد اسرائیلی و ضد یهودی تبدیل شده‌اند

ترامپ: دموکرات‌ها به حزبی ضد اسرائیلی و ضد یهودی تبدیل شده‌اند
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنان رئیس جمهوری ایالات متحده به دنبال اظهارات اخیر ایلهان عمر، عضو مسلمان و محجبه مجلس نمایندگان بیان می شود که گفته بود حامیان اسرائیل در آمریکا به یک کشور خارجی اعلام وفاداری می کنند.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می گوید که حزب دموکرات این کشور به حزبی «ضد اسرائیلی» و «ضد یهودی» تبدیل شده است.

سخنان رئیس جمهوری ایالات متحده به دنبال اظهارات اخیر ایلهان عمر، عضو مسلمان و محجبه مجلس نمایندگان بیان می شود که گفته بود حامیان اسرائیل در آمریکا به «یک کشور خارجی» اعلام وفاداری می کنند.

مجلس نمایندگان ایالات متحده به دنبال این اظهارات قطعنامه ای را به تصویب رساند که در آن «یهودی ستیزی»، «اسلام هراسی» و «ملی گرایی سفید پوستی» محکوم شده بود. در این قطعنامه اشاره ای به سخنان ایلهان عمر نشده بود.

دونالد ترامپ روز جمعه تصویب این قطعنامه در مجلس نمایندگان را «شرم آور» دانست. دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا با ۲۳۵ کرسی در برابر ۱۹۷ کرسی حائز اکثریت هستند. این در حالیست که قطعنامه محکومیت «سخنان ناشی از نفرت» با ۴۰۷ رای موافق در برابر تنها ۲۳ رای مخالف در این نهاد قانونگذاری به تصویب رسید.

سخنان ایلهان عمر و شکاف در حزب دموکرات

ایلهان عمر، ۳۷ ساله در ماه نوامبر سال گذشته از یکی از حوزه های انتخابیه ایالت مینه سوتا به مجلس نمایندگان ایالات متحده راه یافت.

او چند هفته پیش نیز به دلیل انتقاد از کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل (AIPAC) به «یهودی ستیزی» متهم شد. نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان و بسیاری از چهره های بانفوذ حزب دموکرات از او به دلیل این اظهارات انتقاد کردند. دونالد ترامپ نیز در آن زمان خواستار کناره گیری ایلهان عمر از نمایندگی در کنگره شد.

این در حالیست که برنی سندرز و کامالا هریس، دو نامزد انتخابات مقدماتی حزب دموکرات برای رقابت ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۰ از اظهارات اخیر ایلهان عمر دفاع کرده اند.

برنی سندرز ضمن انتقاد از واکنش‌های منفی به اظهارات ایلهان عمر تاکید کرده است که «یهودی ستیزی» با انتقاد مشروع از اسرائیل تفاوت دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رشیده طلیب در کنگره آمریکا؛ سوگند به قرآن با لباس فلسطینی

ایلهان عمر؛ تلاش دموکرات‌ها برای اجازه ورود با حجاب به مجلس نمایندگان

آیا سوء قصد به جان ترامپ پیروزی او در انتخابات پیش‌روی آمریکا را تضمین کرد؟