Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ورود گروهی از مسیحیان ارمنی ایران به آمریکا پس از ماه‌ها انتظار

ورود گروهی از مسیحیان ارمنی ایران به آمریکا پس از ماه‌ها انتظار
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت ترامپ پیوسته وعده داده که به مسیحیان آسیب‌پذیر در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان کمک می‌کند اما تقاضای بسیاری دیگر از مسیحیان برای ورود به آمریکا تا کنون بی‌پاسخ مانده است.

آگهی

مقامات ایالات متحده به گروهی از مسیحیان ارمنی‌تبار ایران اجازه داد وارد خاک این کشور شوند. این گروه که شامل ۱۲ نفر می‌شود پس از آنکه یک قاضی فدرال به دولت دستور داد در تقاضای آنها بازنگری کند، ظرف چند هفته گذشته وارد لس‌آنجلس شده‌اند.

این درحالی است که بسیاری دیگر از مسیحیان ارمنی هنوز پاسخی برای درخواست ویزای خود دریافت نکرده‌اند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

مارتین زاگ، سازمان غیرانتفاعی کمیته نجات بین‌الملل می‌گوید تمامی این فرآیند «کاملا پوشیده» در رمز و راز است و مشخص نیست چرا به شمار اندکی از متقاضیان اجازه ورود به خاک آمریکا داده شده حال آنکه شمار بسیاری از این حق محروم باقی مانده‌اند.

این درحالی است که دولت ترامپ پیوسته وعده داده است که به مسیحیان آسیب‌پذیر در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان کمک می‌کند.

مسیحیان ارمنی ایران در مراسم یادبود قربانیان نسل‌کشی ارامنه. تهران.

قانون لوتنبرگ/اسپکتر در آمریکا اقلیت‌های مذهبی ساکن ایران و کشورهای عضو اتحاد جماهیر شوروی سابق که به سبب اعتقاد خود تحت آزار و تعقیب قرار گرفته باشند اجازه ورود به ایالات متحده و اقامت در آن را می‌دهد و متقاضیان این نوع ویزا باید چند ماهی را در کشور واسطه (در این مورد اتریش) منتظر بمانند.

اما پس از روی کار آمدن دولت ترامپ صدور این ویزاها به طرز چشمگیری کاهش یافت و بسیاری از متقاضیان ماه‌هاست در اتریش منتظر مانده‌اند و بسیاری از آنها در شرایط دشواری به سر می‌برند.

اعضای چند اقلیت دینی ایران از جمله زردشتیان، بهائیان و ارامنه در سالهای گذشته با استفاده از این قانون درخواست ویزای آمریکا را کرده و به پذیرش آنها نزدیک به ۱۰۰ درصد بود اما آمارها نشان می‌دهد پذیرش این اقلیت‌های دینی فقط در سال ۲۰۱۸ حدود ۳۶ درصد نسبت به سال پیش از آن کاهش داشته است.

کارشناسان امور پناهجویان می‌گویند قانون لوتنبرگ/اسپکتر عمدتا تحت تأثیر فرمان‌های مهاجرتی ترامپ علیه کشورهای عمدتا مسلمان‌نشین قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاپ فرانسیس در میان ده‌ها هزار مسیحی در امارات

«داعش راهی به جز حمایت از اسد برای مسیحیان سوری باقی نگذاشته است»

ارتش اسرائیل برای دفاع از اقلیت دروزی سوریه اعلام آمادگی کرد