نیکی هیلی نامزد عضویت در هیات مدیره شرکت بوئینگ

نیکی هیلی نامزد عضویت در هیات مدیره شرکت بوئینگ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جایگاه هیلی در حزب جمهوریخواه آمریکا در حال ارتقاء است و از او بعنوان نامزد آینده ریاست جمهوری حزب جمهوریخواه یاد می شود.

آگهی

شرکت هواپیما‌سازی بوئینگ روز سه‌شنبه اعلام کرد که نیکی هیلی سفیر سابق ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد و متحد نزدیک دونالد ترامپ را بعنوان عضو هیات مدیره خود به مجمع عمومی سالیانه این شرکت که ۲۹ آوریل برگزار می شود، معرفی کرده است.

در صورتی که سهامداران بوئینگ به نیکی هیلی رای بدهند، او در سیاست گذاری آینده بزرگترین شرکت صادرکننده آمریکا که شبکه‌ای از شرکت‌های مرتبط را در سراسر آمریکا و جهان داراست، مشارکت خواهد داشت.

جایگاه هیلی در حزب جمهوریخواه آمریکا در حال ارتقاء است و از او بعنوان نامزد آینده ریاست جمهوری حزب جمهوریخواه یاد می شود.

دنیس مویلنبرگ مدیرعامل بوئینگ در بیانیه‌ای از بیلان کاری هیلی در دولت و صنعت ستایش کرد و گفت: «بوئینگ از چشم‌انداز وسیع او در ترکیب با تجربه دیپلماتیک، دولتی و تجاری اش بهره خواهد برد تا به آرزوهایمان برای اینکه در صنعت هوافضا بهترین باشیم، دست یابیم.»

بر اساس حقوق و پاداش‌هایی که ۱۳ عضو دیگر هیات مدیره بوئینگ دریافت می کنند، انتظار می رود که او بیش از ۳۰۰ هزار دلار در سال درآمد داشته باشد که بیشتر از حقوق او بعنوان سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل است.

نیکی هیلی ۴۷ ساله نخستین زنی بود که به فرمانداری کارولینای جنوبی رسید و سه بار هم بعنوان قانونگذار در مجلس نمایندگان کارولینای جنوبی حضور داشته است و در دولت دونالد ترامپ بعنوان نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد خدمت کرد. او در پایان سال ۲۰۱۸ از این سمت کناره گرفت.

طرح نامزدی او برای این پست تعجب برانگیز ارزیابی نشده است زیرا او در سال ۲۰۱۳ کمک کرد که بوئینگ کارخانجات جدیدی در کارولینای جنوبی راه‌اندازی کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا نیکی هیلی استعفا کرد؟

هیلی: ترامپ جلسه‌ای در شورای امنیت برای بررسی موضوع ایران تشکیل می‌دهد‌

ترامپ: من انتخاب نشوم در آمریکا حمام خون به راه می‌افتد؛ پنس:از ریاست‌جمهوری دوباره او حمایت نمی‌کنم