گروه ویژه اقدام مالی چهار ماه دیگر به ایران مهلت داد

گروه ویژه اقدام مالی چهار ماه دیگر به ایران مهلت داد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان «اف ای تی اف» که مقر آن در پاریس است ماه اکتبر گذشته به ایران تا ماه فوریه برای انجام اصلاحات مورد نظر این سازمان مهلت داده بود.

آگهی

گروه ویژه اقدام مالی (FATF) تا ماه ژوئن به ایران برای تصویب قوانین این سازمان مهلت داد.

این سازمان از ایران خواسته است تا چهار ماه دیگر اصلاحات مورد نیاز برای همسویی با استانداردهای جهانی در زمینه مبارزه با پول شویی و حمایت مالی از تروریسم را انجام دهد.

سازمان «اف ای تی اف» که مقر آن در پاریس است ماه اکتبر گذشته به ایران تا ماه فوریه برای انجام اصلاحات مورد نظر این سازمان مهلت داده بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

گروه ویژه اقدام مالی در جلسه این هفته خود به این نتیجه رسیده است که ایران هنوز «برخی موارد» برای رعایت معیارهای این سازمان را «کامل» نکرده است.

در بیانیه گروه ویژه اقدام مالی آمده است: «اگر ایران تا ماه ژوئن سال ۲۰۱۹ قوانین باقی مانده در راستای رعایت معیارهای "اف ای تی اف" را به اجرا نگذارد آن گاه گروه ویژه اقدام مالی خواستار افزایش بررسی و نظارت شاخه ها و زیر مجموعه های نهادهای مالی مستقر در ایران خواهد شد.»

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: «ایران تا تکمیل برنامه اقدام، در بیانیه عمومی FATF باقی خواهد ماند. تا زمانی که ایران اقدامات لازم برای رسیدگی به نواقص مشخص شده در ارتباط با تامین مالی مبارزه با تروریسم در برنامه اقدام را اجرا نکند، همچنان نگرانی FATF نسبت به ریسک تامین مالی تروریستی ناشی از ایران و تهدیدی که این کار برای سیستم مالی بین الملل ایجاد خواهد کرد، ادامه خواهد داشت.»

از ایران برای شرکت در نشست گروه ویژه اقدام مالی در پاریس دعوت نشده بود.

سازمان «اف ای تی اف»، ایران را به صورت موقت از حضور در لیست سیاه خود معلق کرده است. این سازمان چندین بار به ایران فرصت داده تا اقدامات مد نظر این گروه در کشور اجرایی شود.

پس از بن بست حاصل شده میان مجلس و شورای نگهبان، این لایحه به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شده است اما در آن مجمع هم هنوز به نتیجه نرسیده است و چندین بار رسیدگی این موضوع به تعویق افتاده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویارویی مستقیم نظامی با اسرائیل چه تاثیری بر زندگی شهروندان عادی ایران می‌گذارد؟

پلیس ایران دور جدید سخت‌گیری‌ها برای حجاب اجباری را آغاز کرد

ایران یک کشتی «مرتبط با اسرائیل» را در نزدیکی تنگه هرمز توقیف کرد