Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تنش‌ها بین دهلی نو و اسلام‌آباد؛ ارتش پاکستان به حالت آماده‌باش در آمد

تنش‌ها بین دهلی نو و اسلام‌آباد؛ ارتش پاکستان به حالت آماده‌باش در آمد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تنش‌ها میان هند و پاکستان روز به روز شدت می‌گیرد و دولت پاکستان به ارتش این کشور دستور داده آماده پاسخ به هر نوع حمله احتمالی هند باشد.

آگهی

ارتش پاکستان به دستور دولت این کشور به حالت آماده باش در آمد. 

دولت پاکستان به ارتش این کشور دستور داد آمادگی هر نوع پاسخ متقابل به اقدامات احتمالی هند را داشته باشد. دولت پاکستان با تشکیل جلسه‌ای به ریاست عمران خان، نخست وزیر این کشور ارتش را ملزم کرد در صورت انجام هر نوع حمله احتمالی از سوی هند، آمادگی لازم را داشته باشد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تنش‌ها میان پاکستان و هند، اخیرا و بعد از حمله انتحاری به نیروهای پلیس هند در کشمیر افزایش یافته است. در آن حمله انتحاری بیش از ۴۰ نیروی پلیس هندی که در اتوبوس بودند، با انفجار یک خودروی انتحاری در کنار اتوبوس، جان خود را از دست دادند.

دولت هند، پاکستان را متهم می‌کند که به این گروه‌های تروریستی فضا و امکان فعالیت داده است. دولت پاکستان همواره این اتهام را رد کرده است. اما وقوع عملیاتی مشابه در سیستان و بلوچستان در ایران و در فاصله زمانی کوتاه نسبت به عملیات هند، سبب شده تا مقامات ایرانی هم پاکستان را با اتهامی مشابه مواجه سازند.

پاکستان اما در روزهای اخیر چندین بار و به روش‌های مختلف هند را تهدید کرده که اگر اقدامی علیه اسلام‌آباد انجام دهد، واکنش‌ نشان خواهد داد. حتی سفیر پاکستان در کابل تهدید کرده بود اگر هند بخواهد تلافی کند، مذاکرات صلح طالبان و آمریکا و همچنین وضعیت صلح در افغانستان با چالش و تنش رو‌به رو خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ده‌ها هزار پاکستانی خواستار اهدای جایزه صلح نوبل به عمران خان شدند

هند خواستار بازگشت فوری خلبان اسیر این کشور در پاکستان شد

مردی به دلیل تلاش برای راه اندازی باشگاه همجنسگرایان در پاکستان به بیمارستان روانی فرستاده شد