تنش‌ها بین دهلی نو و اسلام‌آباد؛ ارتش پاکستان به حالت آماده‌باش در آمد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تنش‌ها بین دهلی نو و اسلام‌آباد؛ ارتش پاکستان به حالت آماده‌باش در آمد

ارتش پاکستان به دستور دولت این کشور به حالت آماده باش در آمد. 

دولت پاکستان به ارتش این کشور دستور داد آمادگی هر نوع پاسخ متقابل به اقدامات احتمالی هند را داشته باشد. دولت پاکستان با تشکیل جلسه‌ای به ریاست عمران خان، نخست وزیر این کشور ارتش را ملزم کرد در صورت انجام هر نوع حمله احتمالی از سوی هند، آمادگی لازم را داشته باشد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تنش‌ها میان پاکستان و هند، اخیرا و بعد از حمله انتحاری به نیروهای پلیس هند در کشمیر افزایش یافته است. در آن حمله انتحاری بیش از ۴۰ نیروی پلیس هندی که در اتوبوس بودند، با انفجار یک خودروی انتحاری در کنار اتوبوس، جان خود را از دست دادند.

دولت هند، پاکستان را متهم می‌کند که به این گروه‌های تروریستی فضا و امکان فعالیت داده است. دولت پاکستان همواره این اتهام را رد کرده است. اما وقوع عملیاتی مشابه در سیستان و بلوچستان در ایران و در فاصله زمانی کوتاه نسبت به عملیات هند، سبب شده تا مقامات ایرانی هم پاکستان را با اتهامی مشابه مواجه سازند.

پاکستان اما در روزهای اخیر چندین بار و به روش‌های مختلف هند را تهدید کرده که اگر اقدامی علیه اسلام‌آباد انجام دهد، واکنش‌ نشان خواهد داد. حتی سفیر پاکستان در کابل تهدید کرده بود اگر هند بخواهد تلافی کند، مذاکرات صلح طالبان و آمریکا و همچنین وضعیت صلح در افغانستان با چالش و تنش رو‌به رو خواهد شد.

بیشتر بخوانید: