با ادامه بحران در بازار، زنگ خطر رکود برای اقتصاد ایتالیا به صدا درآمد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اقتصاد ایتالیا
اقتصاد ایتالیا   -  Copyright  رویترز

با عملکرد پایین‌تر از حد انتظار اوراق قرضه در بازار مالی ایتالیا، میزان بازده به بالاترین حد خود در سه هفته اخیر رسیده است. در شرایطی که چشم انداز وخیم ترسیم شده از آینده اقتصاد ایتالیا، وضعیت مالی این کشور را بدتر کرده است.

داده‌های مالی هفته گذشته نشان داده است اقتصاد گه ایتالیا در چهارماهه آخر سال ۲۰۱۸ وارد رکود شده است و رشد اقتصادی تقریبا به عدد صفر نزدیک شده است.

این در حالیست که پیش بینی می شود اوضاع برای اقتصاد این کشور وخیم تر نیز خواهد شد و رکود در چهارماهه نخست سال ۲۰۱۹ نیز ادامه می یابد.

نشانه‌های مشاهده شده در بازارهای مالی بیانگر آن هستند که برآوردهای دولت ایتالیا از رشد اقتصادی این کشور بسیار خوشبینانه تصور شده است.

ایتالیا به عنوان سومین قدرت اقتصادی بزرگ اتحادیه اروپا بودجه انبساطی برای سال ۲۰۱۹ آماده کرده بود که این بودجه به دلیل عدم انطباق با قوانین اتحادیه با مخالفت کمیسیون اروپا روبرو شده بود.

صندوق بین المللی پول پیش از این هشدار داده بود که طرح‌های دولت ایتالیا که از آنها به عنوان «محرک‌های اقتصادی و مالیاتی» نیز یاد می‌شود می‌تواند این کشور را با خطر افزایش نرخ بهره‌ها روبرو کند. امری که بنا به اعلام صندوق بین المللی پول در نهایت رکود اقتصادی را در پی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: