Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سخنرانی سالانه به تعویق افتاد؛ ترامپ مقابل مجلس نمایندگان کوتاه آمد

سخنرانی سالانه به تعویق افتاد؛ ترامپ مقابل مجلس نمایندگان کوتاه آمد
Copyright REUTERS/Yuri Gripas
Copyright REUTERS/Yuri Gripas
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ: به دنبال محل جایگزینی برای سخنرانی خود نیستم.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا سرانجام موافقت کرد که سخنرانی سالانۀ خود را که قرار بود در کنگرۀ آمریکا ایراد شود، تا زمان پایان یافتن تعطیلی دستگاههای دولتی به تعویق بیندازد.

این تصمیم در پاسخ به درخواست نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گرفته شد. خانم پلوسی در نامه‌ای خطاب به او هشدار داده بود که تا زمان پایان نیافتن تعطیلی دولت، مجلس نمایندگان قطعنامۀ لازم برای صدور اجازۀ ایراد این سخنرانی را منتشر نخواهد کرد.

در واکنش، آقای ترامپ عصر چهارشنبه در پیامی توییتری نوشت: «به دنبال محل جایگزینی برای سخنرانی خود نیستم زیرا هیچ مکان دیگری وجود ندارد که بتوان آن را از لحاظ تاریخی، سنتی و اهمیت با مجلس نمایندگان مقایسه کرد. منتظر خواهم ماند تا در آینده‌ای نزدیک این سخنرانی ارزشمند را ایراد کنم.»

تعطیلی موقت بخشی از دستگاههای دولتی آمریکا که از ۲۲ دسامبر آغاز شده و اصطلاحا «shutdown» نامیده می‌شود، نتیجۀ عدم توافق کنگره و رئیس جمهوری آمریکا بر سر بودجۀ این کشور و بویژه پرداخت هزینۀ ۵.۷ میلیارد دلاری ساخت دیوار مرزی میان ایالات متحده و مکزیک است.

یک روز پیش از این میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه در سنای آمریکا اعلام کرد که به‌زودی طرح دموکراتها برای خروج از این بن‌بست سیاسی پیش آمده، به رای گذاشته خواهد شد. انتظار می‌رود با چراغ سبز آقای مک‌کانل به این طرح، سرانجام به طولانی‌ترین تعطیلی دولت در تاریخ آمریکا پایان داده شود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ و دموکرات‌ها برای پایان موقت تعطیلی دولت فدرال به توافق رسیدند

رهبران حزب دموکرات آمریکا از ترامپ خواستند به کنگره نرود

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد