Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وزیر نفت ایران: چاه نفت شیرین در آبادان کشف شد

عکس از رویترز
عکس از رویترز
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران خبر داده که در عمق ۳ هزار ۷۷۰ متری آبادان چاه جدیدی کشف شده که نفتی شیرین و سبک دارد.

آگهی

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت به خبرنگاران خبر داده که « در چاه اکتشافی جزیره مینو در عمق ۳ هزار ۷۷۰ متری به نفت رسیدیم. این نفت بسیار سبک و شیرین است. ما حفاری‌ها را ادامه می دهیم تا برآورد کاملی از حجم مخزن به‌دست آوریم.»

او همچنین افزود: «امیدهای زیادی در این حوزه و در آبادان برای دسترسی به نفت داریم. حفاری‌ها و آزمایش‌های ما ادامه پیدا خواهد کرد تا بتوانیم امکان تولید از مخزن را به مردم اطلاع رسانی کنیم. تمرکز عملیات اکتشافی ما در آبادان است و حالا با کشف این چاه نفتی امیدوارتر از پیش این روند را ادامه خواهیم داد.»

رضا زندی، خبرنگار حوزه نفت نیز در توئیتر خود ویدیوی گفت‌وگوی زنگنه با خبرنگاران را منتشر کرده است.

زنگنه درباره میزان تولید و صادرات نفت ایران نیز گفت: «در این زمینه صحبت نمی‌کنم چون آمریکا اطلاعات به‌دست می‌آورد. اما قیمت نفت اوپک نزدیک به ۶۱ دلار است و نفت ایران هم سه چهار دلار زیر این قیمت است.»

نامه‌ به رهبری را امضا نکردم

او در پاسخ به این پرسش که آیا شما هم نامه مربوط به FATF را امضا کرده‌اید هم با تاکید گفت: «این دروغ است و من در این زمینه هیچ نامه‌ای را امضا نکرده‌ام.»

چندی پیش خبر آمد که برخی از وزرای کابینه حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران به رهبر ایران نامه نوشته‌اند و در زمینه پیوستن به لوایح چهارگانه نکاتی را مطرح کرده‌اند. این خبر امروز در حاشیه جلسه هیات دولت از سوی محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور نیز تایید شد.

مشکلات ایران در فروش نفت خام

اکتشاف چاه نفت تازه ایران در آبادان در شرایطی اتفاق افتاده است که ایران این روزها برای فروش نفت خام دچار مشکل شده است.

خروج آمریکا از برجام و آغاز دور تازه‌ای از تهدیدها موجب شد تا برخی شرکت‌های دارای قرارداد با ایران از مناطق جنوبی ایران خارج شوند. توتال و شرکت ملی چین از جمله این شرکت‌ها به شمار می‌آیند. البته پس از اعمال دور تحریم‌های تازه آمریکا علیه ایران به تازگی کشورهای ژاپن، کره‌جنوبی و ترکیه می‌توانند از ایران نفت خریداری کنند.

در موضوع گاز نیز تمرکز قطر برای استخراج از سفره مشترک گازی با ایران در پارس جنوبی این نگرانی را به وجود آورده که این کشور بتواند منابع گازی بیشتری نسبت به ایران استخراج کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از رشد منفی اقتصاد ایران در ماه‌های آینده

پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از اقتصاد ایران در دوران پسا برجام

خودکشی همزمان دو خواهر نوجوان در تهران