Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آخرین سخنرانی ترزا می قبل از رای مجلس عوام به برکسیت: بدون تاخیر از اتحادیه اروپا خارج شویم

آخرین سخنرانی ترزا می قبل از رای مجلس عوام به برکسیت: بدون تاخیر از اتحادیه اروپا خارج شویم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ما مجبور شویم ۲۹ مارس اتحادیه اروپا را ترک کنیم، به معنای آن خواهد بود که نه دوره انتقالی، نه هیچ تضمینی برای شهروندانمان در خارج از کشور و نه هیچ قطعیتی درباره شرکت‌های خارجی و کارگران نخواهیم داشت.»

آگهی

ترزا می، نخست وزیر محافظه‌کار بریتانیا در آخرین نطق خود پیش از رای‌گیری درباره طرح مورد توافق با اتحادیه اروپا برای اجرایی کردن برکسیت، نسبت به پیامدهای رای منفی نمایندگان به این طرح هشدار داد.

قرار است سه‌شنبه بعد از ظهر، نمایندگان مجلس عوام سرانجام پس از روزها بحث و جدل به این طرح رای دهند.

نخست وزیر محافظه‌کار بریتانیا شامگاه دوشنبه در صحن پارلمان گفت: «اگر طرح [مورد توافق] رد شود و ما مجبور شویم ۲۹ مارس اتحادیه اروپا را ترک کنیم، به معنای آن خواهد بود که نه دوره انتقالی، نه هیچ تضمینی برای شهروندانمان در خارج از کشور و نه هیچ قطعیتی درباره شرکت‌های خارجی و کارگران نخواهیم داشت.»

با وجود این هشدارهای تند و تیز، خانم می احتمال به تعویق افتادن خروج کشورش از اتحادیه اروپا را یکسره منتفی ندانست.

بیشتر بخوانید:

همزمان جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا بار دیگر از برگزاری یک جلسه رای اعتماد به دولت ترزا می در صورت رای منفی مجلس عوام به وی سخن گفت؛ تهدیدی که با مخالف نمایندگان استقلال‌طلب ایرلند شمالی، حزب متحد دولت ائتلافی مواجه شد و احتمال اجرایی شدن آن بسیار ضعیف به نظر می‌رسد.

از سوی دیگر ۱۰۰ نماینده پارلمان اروپا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند در صورت تمایل بریتانیا به تعویق اجرایی شدن برکسیت، از آن حمایت خواهند کرد.

ژان کلود یونکر و دونالد توسک، روسای کمیسیون و شورای اتحادیه اروپا هم برای کمک به نخست وزیر بریتانیا به منظور غلبه بر نمایندگان مخالف درباره رای به طرح مورد توافق را اعلام کردند.

از زمان رای مثبت اکثریت قاطع شهروندان بریتانیایی به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا، سران این اتحادیه تاکید کرده اند که لندن باید برای این تصمیم بهای سنگینی بپردازد.

در ماه‌های اخیر و پس از رای دیوان دادگستری اتحادیه اروپا به نفع توقف اجرای برکسیت و بازگشت بریتانیا به این نهاد منطقه‌ای، رهبران بروکسل بی‌میلی خود را نسبت به لغو این جریان نشان داده اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حواشی نشست بروکسل؛ رفتارهای عجیب یونکر، رئیس کمیسیون اروپا

اتحادیه اروپا: مذاکرات مجدد بر سر برکسیت قطعا انجام نخواهد شد

حزب کارگر با وعده ایجاد تغییرات عمده در بریتانیا روی کار آمد؛ استارمر در نطق پیروزی چه گفت؟