Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

راست افراطی آلمان به دنبال کارزار خروج آلمان از اتحادیه اروپا

راست افراطی آلمان به دنبال کارزار خروج آلمان از اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بعد از برکسیت Brexit اکنون راستگرایان افراطی آلمان بحث از «دکسیت» Dexit را مطرح می کنند.

آگهی

راست افراطی آلمان که در سالهای اخیر خود را ذیل حزب «آلترناتیو برای آلمان» سازماندهی کرده است به دنبال کارزار خروج آلمان از اتحایه اروپاست.

بعد از برکسیت Brexit (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) اکنون راستگرایان افراطی آلمان بحث از «دکسیت» Dexit (خروج دویچلند از اتحادیه اروپا) را مطرح می کنند.

حزب آلترناتیو برای آلمان در کنگره‌ای در شهر ریزا در ایالت ساکسونی در شرق آلمان که مقر اصلی انتخاباتی راستگرایان افراطی به شمار می رود، برنامه‌ای را برای انتخابات پارلمان اروپا در ماه مه آینده به تصویب رسانده‌اند. 

در این برنامه به شکل بسیار محتاطانه‌ای پیشنهاد شده است که اگر قوانین اتحادیه اروپا در دوره زمانی قابل قبولی مورد بازبینی و اصلاح ساختاری قرار نگیرد، کارزار خروج آلمان از اتحادیه اروپا بعنوان راه‌حل نهایی به مردم آلمان پیشنهاد شود.

در این برنامه زمان خاصی برای به اجرا گذاشتن پیشنهاد خروج آلمان از اتحادیه اروپا ذکر نشده است. از جمله اصلاحات ساختاری مورد نظر راستگرایان افراطی آلمان می توان به حذف پارلمان اروپا، حذف یورو و همچنین پایان دادن به اسلامی سازی اروپا اشاره کرد.

«کلاوس پیتر سیک» تاریخدان و متخصص حوزه سیاست می گوید که «آلترناتو برای آلمان در حال تلاش برای بازسازی جایگاه ملی آلمان است. آنها به دنبال آزمودن شرایط درون حزبی و همچنین رای دهندگان هستند و می خواهند ببینید که آیا این ایده مورد استقبال قرار می گیرد.»

این نخستین بار پس از جنگ جهانی دوم است که حزبی در آلمان ایده عضویت در اتحادیه اروپا را زیر سوال می برد.

**به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راست افراطی در پی پیروزی در انتخابات ایالتی آلمان

یک دانمارکی شهردار شهری در آلمان شد

نقش سوری‌ها در میانگین سنی بزرگترین اقتصاد اروپا؛ دریافت تابعیت آلمان رکورد زد