توصیه سیاستمدار افغان: ایران به‌جای طالبان صدای مخالفان سياسی‌ خود را بشنود

توصیه سیاستمدار افغان: ایران به‌جای طالبان صدای مخالفان سياسی‌ خود را بشنود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

معاون یکی از سخنگویان ریاست جمهوری افغانستان در پستی فیسبوکی که ساعاتی بعد از انتشار آن را پاک کرد، به ایران توصیه کرد با سازمان مجاهدین خلق به گفتگو بنشیند.

آگهی

یکی از سخنگویان ریاست جمهوری افغانستان در انتقادی فیسبوکی ایران را به سخنگوی طالبان تشبیه کرد. شاه حسین مرتضوی روز پنجشنبه ۱۰ ژانویه در حساب فیسبوک خود با انتشاری پستی نوشت: «مقامات وزارت خارجه ایران این روزها در نقش سخنگویان طالبان عمل می‌کنند. اگر کشور همسایه معتقد به گفتگو برای راه است است، چرا راه گفتگو را با گروه‌های مخالف داخلی خود از جمله مجاهدین خلق بسته است.»

مرتضوی در بخش دیگری از این پست انتقادی خود به ایران توصیه کرده بهتر است خود به صدای مخالفینش گوش کند و با میرحسین موسوی و مهدی کروبی وارد گفتگو شود.

این اظهارات آقای مرتضوی احتمالا واکنشی است نسبت به صحبت‌هایی که محمدجواد ظریف در مصاحبه خود با یک رسانه هندی در خصوص نقش داشتن طالبان در آینده افغانستان به زبان آورده بود. وزیر خارجه ایران گفته بود نمی‌توان حضور طالبان را در آینده افغانستان نادیده گرفت، هرچند نقش آنها نباید در راس هرم باشد.

آقای مرتضوی البته بلافاصله این پست فیسبوکی خود را پاک کرد. اگر به صفحه این سیاستمدار افغان مراجعه کنید، آخرین پست او تصویری است که او از خود در کنار برف با عنوان «یک روز برفی» به اشتراک گذاشته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طالبان به گفتگو با آمریکا در دوحه ادامه می‌دهد

مذاکرات صلح افغانستان؛ طالبان گفتگو با خلیل‌زاد در پاکستان را رد کرد

نمایندگان طالبان و ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه دیدار می‌کنند