Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هک مدارک صدها سیاستمدار آلمانی؛ جوان ۲۰ ساله اعتراف کرد

هک مدارک صدها سیاستمدار آلمانی؛ جوان ۲۰ ساله اعتراف کرد
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات امنیتی آلمان می گویند یان شوئرلین جوان متخصص رایانه برنامه ریز و مجری اصلی سرقت گسترده مدارک مربوط به صدها سیاستمدار بوده است.

آگهی

مقامات امنیتی آلمان می گویند متخصص رایانه ای که دوشنبه بازداشت و خانه اش تفتیش شده بود عامل اصلی هک و سرقت اسناد و مدارک صدها سیاستمدار و هنرمند آلمانی است.

این جوان ۲۰ ساله مقیم شهر هیلبرون آلمان است. نام این متخصص رایانه یان شوئرلین است. او ابتدا به عنوان یک شاهد در پرونده هک و سرقت گسترده مدارک محرمانه آلمان بازجویی شد که پلیس آلمان می گوید در ۲۴ ساعت گذشته اعتراف کرده است که مدیریت اصلی این سرقت های گسترده اینترنتی را برعهده داشته است.

به گفته مقامات امنیتی آلمان به نظر می رسد که این جوان آلمانی به تنهایی و بدون کمک هکرهای دیگر، سرقت های اینترنتی در چنین ابعادی را برنامه ریزی کرده است.

رسانه های آلمان روز سوم ژانویه نوشتند که فردی ناشناس ماه گذشته توسط یک حساب توییتری، حجم گسترده‌ای از اطلاعات شخصی، از جمله شماره تلفن‌های همراه و چت‌های خصوصی بسیاری را منتشر کرده است.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، ولفگانگ شویبله، رئیس بوندستاگ (پارلمان آلمان) و بسیاری از هنرپیشه‌ها و روزنامه‌نگاران از جمله افرادی بودند که اطلاعات‌شان منتشر شد. هیچ اطلاعاتی از حزب راست‌گرای «آلترناتیو برای آلمان» فاش نشده است.

در پی انتشار این اطلاعات انتقادها متوجه هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان و آرنه شونبوهم رئیس اداره امنیت فناوری اطلاعات آلمان شده است چرا که این مقامات از هک شدن اطلاعات در ماه دسامبر مطلع شده اند اما آن را یکماه بعد و پس از افشاگریهای رسانه ای اعلام کردند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان؛ وضع قوانین سختگیرانه امنیتی برای مقابله با سرقت داده‌ها

تفتیش خانه پسر ۱۹ ساله در ارتباط با سرقت اطلاعات سیاستمداران آلمانی

صدها سیاستمدار آلمان هک شدند