پیروزی شاگردان پپ در «فینال» لیگ برتر مقابل لیورپول

پیروزی شاگردان پپ در «فینال» لیگ برتر مقابل لیورپول
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

منچستر سیتی در حالی که ۷ امتیاز با لیورپول صدرنشین فاصله داشت، با این پیروزی توانست همچنان به قهرمانی در رقابت‌های لیگ برتر امسال امیدوار بماند.

آگهی

در هفته بیست و یکم فوتبال لیگ برتر انگلستان، منچستر سیتی نشان داد که هنوز رقابت برای قهرمانی در رقابت‌های امسال لیگ جزیره به پایان نرسیده است.

پنجشنبه شب ۳ ژانویه فیروزه‌ای پوشان شهر منچستر میزبان لیورپولی بودند که بدون شکست و با اقتدار و با ۷ امتیاز فاصله نسبت به شاگردان پپ گواردیولا در صدر جدول قرار داشتند. سیتی‌زن‌ها که مدتی بود به باختن مقابل سرخ‌پوشان شهر بندری لیورپول عادت کرده‌اند، این‌بار اما برخلاف همیشه از فوتبال تهاجمی و شناور خود فاصله گرفته و تلاش کردند با بازی محتاطانه، اما هوشمندانه مقابل تیم خطرناک یورگن کلوب قرار بگیرند.

این دیدار که از آن تحت عنوان فینال لیگ برتر امسال هم یاد می‌شد بسیار پرهیجان پیش رفت. سرخیو آگوئرو مهاجم آرژانتینی منچستر سیتی در دقیقه ۴۱ و روی یک شوت مهارنشدنی و فوق‌العاده موفق شد دروازه آلسیون بکر برزیلی را باز کند.

همین یک گل کافی بود تا ۴۵ دقیقه نیمه اول به پایان برسد و تا دو تیم برای استراحت ۱۵ دقیقه‌ای به رختکن بروند. در نیمه دوم لیورپول آهنگ تهاجمی خود را شدت بخشید و بالاخره موفق شد در دقیقه ۶۲ روی ضربه سر روبرتو فیرمینو دروازه خالی سیتی‌زن‌ها را باز کند تا همه چیز به تساوی کشیده شود.

با این گل ورزشگاه اتحاد شهر منچستر برای دقایقی غرق در سکوت شد. پپ گواردیولا که نمی‌خواست آخرین فرصت برای کم کردن فاصله با حریف مستقیم را از دست بدهد، با ادامه فشار بر مردان یورگن کلوپ بالاخره موفق شد در دقیقه ۷۲ با ضربه دیدنی لروی سانه که به هر دو تیر عمودی دروازه برخورد کرد و وارد دروازه شد، یک‌بار دیگر از حریف پیش بیفتد.

در ادامه بازی و با تعویض‌های تهاجمی یورگن کلوب، لیورپول شانس‌هایی داشت که از شکست بگریزد اما آنها نتوانستند از سد دفاع مستحکم سیتی و گلر برزیلی آنها ادرسون عبور کنند.

در دقایق پایانی هم سرخیو آگوئرو این موقعیت را داشت که خود را دو گله و تیمش را سه گله کند که درخشش آلسیون بکر مانع از این کار شد.

در نهایت این بازی مهیج و تماشایی با پیروزی ۲-۱ منچستر سیتی به پایان رسید تا در پایان هفته بیست و یکم لیگ برتر انگلستان لیورپول با ۵۴ امتیاز در صدر، منچستر سیتی با ۵۰ در رده دوم و بالاخره تاتنهام با ۴۸ امتیاز در رده سوم قرار بگیرند.

هنوز ۱۷ هفته دیگر تا پایان رقابت‌های امسال لیگ برتر جزیره باقی مانده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قرارداد السیون با لیورپول رکوردی تازه برای انتقال یک دروازه بان فوتبال

با شکست شاگردان مورینیو، قهرمانی منچسترسیتی قطعی شد

گواردیولا پیروز داربی منچستر در اولدترافورد