Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

مجلس ایتالیا بودجه‌اش را بازنگری خواهد کرد

عکس از رویترز
عکس از رویترز
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایندگان مجلس ایتالیا تصویب کرده‌اند تا بودجه سال ۲۰۱۹ را مورد ارزیابی دوباره قرار دهند. بودجه‌بندی اخیر در ایتالیا از سوی اتحادیه اروپا با انتقادهایی مواجه شد.

آگهی

نمایندگان مجلس ایتالیا مصوب کرده‌اند تا بودجه سال ۲۰۱۹ را مورد ارزیابی دوباره قرار دهند. بودجه‌بندی اخیر در ایتالیا از سوی اتحادیه اروپا با انتقادهایی مواجه شد. دولت ایتالیا سه هفته فرصت داشت تا به تصمیم کمیسیون اروپا درباره تنظیم بودجه عمل کند و یا اینکه از سوی اتحادیه اروپا با تحریم‌هایی مواجه شود.

اتحادیه اروپا پیش از این اعلام کرده بود که بودجه پیشنهادی ایتالیا واقعیات موجود نسبت به بدهی‌های این کشور را نادیده گرفته است. به این ترتیب در صورت تصویب آن توسط کمیسیون اروپا تبعیض زیادی بین این کشور و دیگر کشورهای عضو اتحادیه به‌وجود خواهد آمد.

دولت ایتالیا نیز اعلام کرده بود که بودجه پیشنهادی این کشور تنها برای پیشرفت به رشد اقتصادی و مبارزه با بیکاری تنظیم شده و به همین دلیل میزان واقعی بدهی‌های این کشور را درنظر نگرفته است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

برای نخستین بار در تاریخ اتحادیه اروپا در موضوع بودجه‌بندی ایتالیا، کمیسیون اروپا بودجه یک کشور را رد کرد. کمیسیون اروپا از ایتالیا خواسته است که بودجه سال آینده‌اش را براساس رقم دقیق بدهی‌های خود تنظیم کند. حالا مجلس ایتالیا مصوب کرده تا بودجه‌ سال آینده  را دوباره مورد بررسی  قرار دهد. اتحادیه اروپا، ایتالیا را تهدید کرده بود که اگر در بودجه‌ریزی سال ۲۰۱۹ تجدید نظر نکند، تحریم‌هایی را علیه این کشور وضع کند. البته ایتالیا نیز تهدید کرده بود که بودجه اروپا را در صورت عدم تغییر سیاست مهاجرتی وتو خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اختلاف در مورد بودجه مشترک اروپا؛ تکروی‌های ایتالیا ادامه دارد

سکه‌های فواره تروی رم رابطه شهرداری و کلیسا در پایتخت ایتالیا را متشنج کرد

بحران‌ زباله در رم؛ نگرانی‌ها از شیوع بیماری‌های واگیردار