Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رسوایی مالی؛ دونالد ترامپ مجبور به تعطیلی بنیاد خیریه‌اش شد

رسوایی مالی؛ دونالد ترامپ مجبور به تعطیلی بنیاد خیریه‌اش شد
Copyright REUTERS/Jim Young
Copyright REUTERS/Jim Young
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستان نیوویرک با تایید خبر تعطیلی قریب‌الوقوع این بنیاد، اعلام کرد که در جریان تحقیقاتش به یک «الگوی تکان‌دهنده از فعالیتهای غیرقانونی» دست یافته است.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا سرانجام موافقت کرد که بنیاد خیریۀ شخصی خود را تعطیل و اموال آن را صرف امور خیریه کند.

تصمیم به تعطیلی «بنیاد ترامپ» پس از آن گرفته شد که باربارا اندروود، دادستان کل نیویورک آقای ترامپ و سه فرزند ارشدش را متهم کرد که از این بنیاد در راستای منافع شخصی و سیاسی خود استفاده کرده و در چهارچوب آن دست به فعالیتهای غیرقانونی زده‌اند.

خانم اندروود روز سه‌شنبه با تایید خبر تعطیلی قریب‌الوقوع این بنیاد، اعلام کرد که در جریان تحقیقاتش دربارۀ بنیاد ترامپ به یک «الگوی تکان‌دهنده از فعالیتهای غیرقانونی» دست یافته است که همکاری‌های غیرقانونی با کارزار انتخاباتی آقای ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۱۶ میلادی یکی از بخش‌های آن بوده است؛ همکاری که بصورت آگاهانه انجام و بارها تکرار شده است.

بنیاد ترامپ در سال ۱۹۸۷ میلادی توسط رئیس جمهوری کنونی آمریکا راه اندازی شد و اقامۀ دعوی علیه این بنیاد پس از آن انجام شد که برخی از رسانه‌های آمریکا از فسادهای انجام شده در این بنیاد پرده برداشتند.

دونالد ترامپ پول این بنیاد خیریه را صرف فعالیت‌های شخصی از جمله پرداخت‌های مربوط به کسب و کارهای شخصی خود، خرید آثار هنری برای باشگاه‌هایش و کمک‌های مالی سیاسی ممنوعه می‌کرده است.

دادستان کل نیویورک در بیانیه‌ای ضمن ارائه گزارشی از روند رسیدگی به این پرونده، اعلام کرد که نتیجه بخش بودن پیگیری‌های قانونی در این موضوع، بار دیگر پیروزی حاکمیت قانون را نشان داد و ثابت کرد که همه در مقابل قانون برابرند.

خانم اندروود همچنین خواستار بازپرداخت مبلغی به ارزش ۲.۸ میلیون دلار از سوی خانواده ترامپ شد و از یکی از قضات آمریکا خواست که فعالیت‌های اعضای خانواده ترامپ در هیات مدیره دیگر سازمان‌های غیرانتفاعی نیویورک را نیز بطور موقت ممنوع کند.

پیش از این رئیس جمهوری آمریکا و وکلایش هرگونه اتهام تخلف در این بنیاد را رد کرده و اعلام کرده بودند که این پرونده با انگیزه‌های سیاسی تشکیل شده است.

بر اساس توافقی که میان وکلای دونالد ترامپ و دفتر دادستان کل نیویورک انجام شده است، این بنیاد باید دارایی‌های باقیمانده خود را بفروشد و درآمد حاصل از آن را اهدا کند. به گفتۀ دادستان نیویورک قرار است دارایی‌های این بنیاد به ارزش ۱.۷۵ میلیون دلار به دیگر موسسات خیریه که مورد تایید دفتر او و یک قاضی ایالتی هستند، واگذار شود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشاگر «واترگیت» از محتوای مکالمات تلفنی ترامپ با سیاستمداران جهان پرده برداشت

نیویورک تایمز برخی از رهبران اروپای مرکزی را به سو استفاده از یارانه‌های اتحادیه متهم کرد

افزایش نگرانی‌ها از چشم انداز اقتصادی آمریکا پس از تعطیلی دولت فدرال