سفارش هواپیمای جدید برای مرکل پس از نقص فنی پرواز به آرژانتین

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  رویترز
صدراعظم آلمان
صدراعظم آلمان   -  Copyright  عکس از رویترز

اورزولا فن در لاین، وزیر دفاع آلمان اعلام کرد دولت این کشور قصد دارد با خرید یک هواپیمای دیگر از بروز مشکلاتی مشابه آنچه اخیرا برای هواپیمای صدراعظم این کشور پیش آمد جلوگیری کند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز ۳۰ نوامبر (۹ آذر) به دلیل نقص فنی هواپیمای خود نتوانست به موقع به اجلاس گروه ۲۰ در آرژانتین برسد.

به گفته وزیر دفاع آلمان دولت این کشور بودجه ای ۳۰۰ میلیون یورویی برای خرید یک هواپیما با قابلیت طی مسافتهای طولانی در نظر گرفته است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

اورزولا فن در لاین در مورد مشکلات پیش آمده برای هواپیمای آنگلا مرکل گفت: «اینکه صدراعظم با تاخیر به اجلاس گروه ۲۰ رسید تلخ بود. ما برای جلوگیری از تکرار این رویداد تعداد کارکنان را افزایش خواهیم داد و به دنبال خرید یک یا دو هواپیمای دیگر با قابلیت طی مسافتهای طولانی هستیم.»

به دنبال نقص فنی هواپیمای صدراعظم آلمان که یک ساعت پس از آغاز پرواز به سوی آرژانتین روی داد، آنگلا مرکل با پرواز مسافربری معمولی و با توقف در مادرید خود را به بوئنوس آیرس رساند.

آلمان از هواپیماهایی کهنه برای پروازهای رهبران خود استفاده می کند. از نظر بسیاری این امر ناشی از رویکرد محتاطانه برلین در قبال افزایش بودجه نظامی و دفاعی است. این در حالی است که از نظر گروهی دیگر این معضل نشان می دهد که امکانات در نظر گرفته شده برای مقامات آلمانی در حد رویاپردازی های برلین برای ایفای نقش پررنگ تر در صحنه جهانی نیست.