Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

شاگردان خارجی، تشنه ورود به مدارس هنری روسیه

شاگردان خارجی، تشنه ورود به مدارس هنری روسیه
Copyright 
نگارش از Sergey Shcherbakov
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آکادمی واگانووا در سن‌پترزبورگ یکی از قدیمی‌ترین و مشهورترین مدارس رقص جهان است که بسیاری از نوجوانان رویای راه یافتن به آن را دارند.

آگهی

روسیه هنرمندان برجسته بسیاری به جهان معرفی کرده و بسیاری هنوز رویای تحصیل در آموزشگاه‌های باله و تئاتر این کشور را دارند. اما تحصیل در چنین مدارسی برای دانشجویان خارجی چطور ممکن است؟ برای پاسخ به بنیاد هنرهای نمایشی روسیه می‌رویم.

تئودوسیس دانشجوی یونانی هنرهای نمایشی است که برای آموختن متد بازیگری استانیسلاوسکی به روسیه آمده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

او می‌گوید:«بنیاد هنرهای نمایشی روسیه، برخلاف انتظار، در یونان بسیار شناخته شده است و بسیاری از بازیگران یونانی در آن تحصیل کرده‌اند. من هم خواستم همینجا درس بخوانم.»

حدود ۹۰ درصد از فارغ‌التحصیلان این آکادمی به سهولت استخدام می‌شوند. روسیه سال ۲۰۱۹ را سال تئاتر نامیده است. اما رویدادهای سیاسی بر تئاتر چه تأثیری دارد؟

گرگوری زاسلاوسکی، مدیر بنیاد هنرهای نمایشی روسیه در پاسخ می‌گوید: «ما در تئاتر،‌ با وجود رویدادهای دراماتیک سیاسی، با همه زبان مشترک پیدا می‌کنیم. حدود ۱۰ درصد از دانشجویان ما خارجی هستند. امیدواریم بعد از پایان تحصیلاتشان آنها را نه به چشم مأموران امنیتی روسیه بلکه همچون سفیران فرهنگ روسیه ببینند.»

بالرین‌های بزرگ روس الهامبخش بسیاری از جوانان علاقمند به رقص هستند. اما رسیدن به حد اعلای این هنر دشوار است و نصیب همه نمی‌شود. 

آکادمی واگانووا یکی از قدیمی‌ترین و مشهورترین مدارس رقص جهان است که بسیاری از نوجوانان رویای راه یافتن به آن را دارند. امسال این مدرسه ۲۸۰ امین سالگرد تأسیس خود را جشن می‌گیرد.

آکادمی واگانووا که نخست تحت تأثیر آموزش‌گاه‌های فرانسه و ایتالیا بود در میانه قرن بیستم به نماد سبک باله روسیه تبدیل شد. بسیاری از بالرین‌های بزرگ روسیه و اروپا دست پرورده این مدرسه هستند.

نیکلای سیسکاریتزه، رئیس آکادمی باله واگانووا می‌گوید: «این آکادمی کانون فرهنگ روسیه است.» امروز شاگردان بسیاری از کشورهای مختلف در این آکادمی تعلیم می‌بینند. اما ورود به این آکادمی آسان نیست.

نیکلای سیسکاریتزه، مدیر این آکادمی می‌گوید:‌ «از ۲۸۰ سال پیش تاکنون معیار گزینش ما فقط استعداد افراد بوده است. برخی شاگردان را مستقیما خودمان انتخاب می‌کنیم و برخی دیگر را از روی ویدئوهایی که برایمان می‌فرستند برمی‌گزینیم.»

علاقمندانی که توانایی آمدن به سن‌پترزبورگ را ندارند می‌توانند به بنیادها و مراکز آموزشی دیگری نظیر بنیاد نوریف بروند که هم معتبرند و هم می‌توان به سهولت بیشتری به آنها راه یافت.

**بیشتر بخوانید: **

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

تقی آزاد ارمکی در گفت‌وگو با یورونیوز: جمهوری اسلامی حریف مافیای آموزش و پرورش نمی‌شود

بحث درباره آينده تئاتر در نشست بین‌المللی باکو

«سوخیشویلی» باله ملی گرجستان؛ محبوب همه نسل‌ها