Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نتانیاهو: امنیت اسرائیل به خطر بیفتد به ایران حمله می‌کنیم

نتانیاهو: امنیت اسرائیل به خطر بیفتد به ایران حمله می‌کنیم
Copyright عکس از آسوشیتد پرس
Copyright عکس از آسوشیتد پرس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«در حال حاضر ارتش اسرائیل تنها نیروی نظامی در جهان است که به طور مستقیم با نیروی نظامی ایران مواجه شده است.»

آگهی

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در نشستی با خبرنگاران خارجی در بیت المقدس گفت: « اگر بقای دولت یهودی به خطر بیفتد اسرائیل خود را آماده خواهد کرد تا به ایران حمله کند.» او بقای کشور اسرائیل را «خط قرمز» دولت خود خواند و گفت که «هر کاری که لازم باشد برای حفاظت» از کشور انجام خواهد داد.

آقای نتانیاهو در سخنرانی خود بار دیگر ایران را خطری برای «کشور یهودی» خواند و در مورد به مخاطره انداختن موجودیت اسرائیل به ایران هشدار داد و افزود: «هیچ گزینه‌ای را که برای دفاع از خودمان لازم باشد در این لحظه مردود نمی‌دانم.»

یکی از خبرنگاران از آقای نتانیاهو درباره خط قرمزهای اسرائیل در برابر ایران پرسید و او نیز پاسخ داد: «خط قرمز ما بقای ما است. ما آنچه ضروری باشد را انجام خواهیم داد تا دولت اسرايیل را در برابر ایران حفاظت کنیم، رژیمی که به راحتی درباره نابودی دولت یهود حرف می‌زند.»

عکس: رویترز

مواجه ارتش اسرائیل با نیروی نظامی ایران در سوریه

نخست وزیر اسرائیل همچنین افزود: «ما هیچ کاری جز اینکه بخواهیم از خودمان دفاع کنیم انجام نخواهیم داد. در حال حاضر ارتش اسرائیل تنها نیروی نظامی در جهان است که به طور مستقیم با نیروی نظامی ایران مواجه شده است. ما این پدیده را در سوریه داشتیم و آنها را عقب راندیم. چرا که آنچه آنها به دنبالش هستند این بوده که بخواهند نیروی نظامی‌شان را دقیقا بیاورند همینجا. ۱۵۰۰ کیلومتر دورتر از ایران و درست در نزدیکی مرزهای ما. آنها می‌خواهند موشک‌های با برد ۴۰۰ تا ۷۰۰ کیلومتر را به اینجا بیاورند که همه اسراییل را پوشش می‌دهد. آنها می‌خواهند ۸۰ هزار نیروی نظامی شیعی را با هدف نابودی ما به اینجا بیاورند. سیاست ما متوقف کردن آنها خواهد بود. ما حتی وقتی چیزهای بد کوچک باشند هم جلوی رشد آنها را خواهیم گرفت.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نخست وزیر اسرائیل در بخش دیگری از سخنانش گفت:« خب ما در سوریه با ایران مواجه شدیم و هر جای دیگری که لازم باشد از خودمان دفاع کنیم با ایران مواجه خواهیم شد. همانطور که شما هم همین کار را خواهید کرد.»

۲۰۰ حمله علیه اهداف ایران در سوریه

نتانیاهو پیش از این نیز گفته بود ایران برای حمله به اسرائیل ۸۰ هزار جنگجو از پاکستان و افغانستان به سوریه آورده است. او همچنین تاکید داشت که «۹۶درصد مردم سوریه سنی هستند و ایران با آوردن شیعیان، نه تنها می‌خواهد به اسرائیل حمله کند بلکه می‌خواهد سنی‌ها را شیعه کند.»

در همین حال علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران یازدهم خرداد ماه ۹۷ به روزنامه شرق گفته بود که حضور ایران در سوریه «مستشاری» است اما «امنیت سوریه، امنیت ایران است». همچنین پیش از این مقام‌های دولت اسرائیل د تایید کرده بودند که ارتش این کشور در کمتر از دو سال گذشته بیش از ۲۰۰ حمله علیه اهداف ایران در سوریه انجام داده است.

بیشتر بخوانید:

نتانیاهو: وقتی ایران ۳۰ موشک به سمت ما شلیک کرد، انتظار دارید بنشینیم و نگاه کنیم؟

تاثیر سقوط احتمالی دولت نتانیاهو در روابط ایران و اسرائیل در گفتگو با پیروز مجتهدزاده

از زمان تحویل اس۳۰۰ به سوریه، اسرائیل دیگر به مواضع ایران حمله نکرده است

تهدید شدید نتانیاهو پس از کشف سومین تونل زیرزمینی حزب‌الله

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتانیاهو: ایران بداند که در تیررس جنگنده‌های ماست

پیام نتانیاهو به مردم ایران؛ حقیقت یا دروغ؟

اوج‌گیری جدال لفظی نتانیاهو و اردوغان: من دیکتاتور هستم یا تو؟