Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

افزایش سهم آمریکا و روسیه در فروش سلاح در مقیاس جهانی

افزایش سهم آمریکا و روسیه در فروش سلاح در مقیاس جهانی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مبلغ کل فروش ۱۰۰ کمپانی بزرگ تولید سلاح در جهان در سال ۲۰۱۷ با ۲.۵ درصد افزایش به ۳۹۸.۲ میلیارد دلار بالغ شده است.

آگهی

آمریکا و روسیه سهم خود را در فروش سلاح در بین ۱۰۰ تولید کننده بزرگ صنایع دفاعی جهان، افزایش داده‌اند.

به گزارش انستیتو تحقیقاتی صلح بین‌المللی در استکهلم سوئد (Sipri)، مبلغ کل فروش ۱۰۰ کمپانی بزرگ تولید سلاح در جهان در سال ۲۰۱۷ با ۲.۵ درصد افزایش به ۳۹۸.۲ میلیارد دلار بالغ شده است.

از سال ۲۰۰۲ تاکنون که این انستیتو اقدام به انتشار گزارش درباره بازار فروش سلاح در جهان کرده، فروش سلاح ۴۴ درصد افزایش یافته است.

۴۲ کمپانی آمریکایی که در این لیست قرار دارند با ۲ درصد افزایش در فروش سلاح در سال گذشته، ۵۷ درصد کل فروش سلاح جهان به مبلغ ۲۲۶.۶ میلیارد دلار را به خود اختصاص داده‌اند.

کمپانی‌های روسی تولید سلاح، سال گذشته و برای نخستین بار از سال ۲۰۰۲، بر کمپانی‌های بریتانیایی ‍پیشی گرفتند. کمپانی‌های روسی در کل ۹.۵ درصد کل فروش سلاح در جهان را به خود اختصاص داده‌اند. کمپانی‌های روسی سال گذشته با ۸.۵ درصد افزایش فروش سلاح توانستند ۳۷.۷ میلیارد دلار سلام بفروشند.

سیمون ویزمن، پژوهشگر ارشد انستیتو تحقیقاتی صلح بین‌المللی سوئد که در زمینه برنامه انتقال تسلیحات و هزینه های نظامی تحقیق می کند درباره افزایش فروش سلاح از سوی روسیه می گوید: «این موضوع مرتبط است با اینکه روسیه هزینه های تولید تسلیحات را برای مدرن سازی نیروهای مسلح‌اش افزایش داده است.»

در میان کمپانی‌های روسی تولید سلاح، کمپانی Almaz-Antey علی رغم اینکه با تحریم‌های بین‌المللی مواجه است هر سال ۱۷ درصد به فروش سلاح اش افزوده شده است و اکنون در لیست ۱۰ فروشنده بزرگ سلاح در جهان قرار گرفته است.

کمپانی‌های بریتانیایی هنوز از جمله کمپانی هایی هستند که بیشترین سلاح را به اروپای غربی می فروشند. بریتانیا سال گذشته با افزایش ۲.۳ درصد فروش سلاح، ۳۵.۷ میلیارد دلار سلاح فروخته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آنچه باید درباره استفاده از سلاح گرم در آمریکا بدانیم