Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تاخیر گسترده در پی اعتصاب در راه‌آهن آلمان

عکس: رویترز
عکس: رویترز
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارگران خطوط راه‌آهن آلمان امروز صبح اعتصاب چهار ساعته را در سراسر کشور کلید زده‌اند و تمامی قطارهای راه دور کنسل شده است. این اعتصاب‌ها نتیجه بی‌حاصل بودن مذاکره درباره حقوق و دستمزد در هفته گذشته است. نه تنها قطارهای راه دور که قطارهای منطقه‌ای و شهری نیز تحت تاثیر این اعتصاب‌ها قرار گرفته است.

آگهی

مسافرانی که از خطوط ریلی آلمان برای جابه‌جایی استفاده می‌کنند، امروز دوشنبه ۱۰ دسامبر و در آستانه کریسمس با مشکل مواجه شدند. کارگران اعتصاب چهار ساعته را در سراسر این کشور کلید زده‌اند و حرکت تمامی قطارهای راه دور لغو شده است. 

این اعتصاب‌ها نتیجه بی‌نتیجه بودن مذاکره درباره حقوق و دستمزد در هفته گذشته است. تمامی سفرهای ریلی در مسیرهای راه‌ دور در آلمان متوقف شده است. به دنبال آن قطارهای منطقه‌ای نیز به ویژه در وستفالن، بایرن، کارلسروهه و مانهایم و شهرهای جنوب غربی آلمان به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است. 

همچنین لغو قطارها در مکلنبورگ، غرب پومرانیا، هامبورگ و لور زاکسن نیز گزارش شده است. در برلین، پایتخت آلمان نیز هیچ قطار شهری کار نمی‌کند. در باواریا نیز به سختی می‌توان قطاری دید که مشغول کار باشد. 

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

کارگران نیز به دنبال بی‌نتیجه بودن گفت‌وگوها میان دویچه بان، شرکت راه‌آهن کشور و اتحادیه راه‌آهن کار را رها کرده‌اند.

این هشدار اعتصاب درست یک روز پس از آن اتفاق افتاد که شرکت راه‌آهن آلمان قیمت بلیت‌های راه‌آهن را به طور متوسط ۱.۹ درصد افزایش داد.

اما آنچه مسافران باید بدانند

  • اعتصاب کارگران دوشنبه ساعت ۵ صبح به وقت اروپای مرکزی آغاز شده و تا ساعت ۹ صبح ادامه خواهد یافت
  • قطارهای راه‌دور مانند قطارهای منطقه‌ای و شهری تحت تاثیر این اعتصاب قرار خواهند گرفت
  • شرکت راه‌آهن آلمان به مسافران پیشنهاد داده تا سفرهای خود را تا پس از پایان یافتن اعتصاب به تاخیر بیندازند. این شرکت همچنین اعلام کرده که بلیت‌های خریداری شده برای دوشنبه و سه‌شنبه معتبر خواهد بود

تهدید اتحادیه لوکوموتیوران‌‌ها به اعتصاب

هنوز اعتصاب‌های ریلی دیگری اعلام نشده است. با این حال اتحادیه لوکوموتیوران‌های آلمان نیز هشدار داده که در صورت به سرانجام نرسیدن مذاکرات افزایش درآمد با شرکت راه‌آهن آلمان، ۳۶ هزار عضو این اتحادیه نیز دست به کار خواهند شد.

اتحادیه کارگران راه‌آهن آلمان هم که ۱۶۰ هزار کارگر را نمایندگی می‌کند روسای شرکت راه‌آهن آلمان را مقصر دانسته است. گفت‌وگو درباره دستمزد کارگران شنبه صبح در هامبورگ برگزار شد و اتحادیه به پایین بودن میزان دستمزد پیشنهادی شرکت اعتراض داشت. شرکت راه‌آهن نیز در عین حال افزایش دستمزد را غیر ضروری می‌داند.

شرکت راه آهن گفته که افزایش ۵.۱ درصدی در دو مرحله و پرداخت ۵۰۰ یورو در یک مرحله را پیشنهاد داده است. با این حال اتحادیه نیز گفته که آماده مذاکره برای افزایش بیشتر دستمزد است و مقام‌های این اتحادیه تنها زمانی به مذاکره بازخواهند گشت که شرکت راه آهن اراده مشخصی برای افزایش پیشنهاد کنونی خود داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شال بافته شده بر اساس زمان تاخیر قطارها، ۷۵۵۰ یورو فروخته شد

اعتصاب کارکنان حراست فرودگاه‌ها در آلمان

آلمان در آستانه ثبت بزرگترین تراز تجاری مثبت جهان