Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

روحانی: با تحریم ایران مبارزه با تروریسم و مواد مخدر آسیب می‌بیند

روحانی: با تحریم ایران مبارزه با تروریسم و مواد مخدر آسیب می‌بیند
Copyright ایلنا
Copyright ایلنا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«ما از غرب انتظار نداریم که سهمشان را در ازای امنیت و ثبات خود که برای آنها تامین کرده‌ایم بپردازند، اما بدانند با تحریم ایران توانایی‌های ما برای مبارزه با مواد مخدر و تروریسم آسیب می بیند.»

آگهی

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نسبت به تاثیر منفی تحریم‌های ایالات متحده آمریکا بر مبارزه ایران با تروریسم و مواد مخدر هشدار داد.

از زمان خروج یکجانبه آمریکا از برجام، دولت دونالد ترامپ تحریم‌های بی‌سابقه‌ای علیه ایران وضع کرده است.

رئیس جمهوری ایران روز شنبه در جمع هیات‌های پارلمانی چین، افغانستان، پاکستان، ترکیه و روسیه، تحریم‌های ایالات متحده را «تروریسم اقتصادی» خواند و گفت: «تروریسم اقتصادی به معنای وحشت آفرینی در اقتصاد یک کشور و ایجاد ترس در دیگر کشورها جهت ممانعت از تجارت و سرمایه گذاری در کشور هدف است. خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌ها بی‌تردید نمونه بارزی از تروریسم اقتصادی است.»

نشست امروز تهران دومین اجلاس امنیتی روسای مجالس ایران، پاکستان، افغانستان، روسیه، چین و ترکیه برای هماهنگی در مبارزه با تروریسم است.

به گزارش ایسنا، آقای روحانی با متهم کردن آمریکا به تلاش برای فروپاشی این شش کشور گفت: «ما فرزندان تمدن‌های بزرگی هستیم. با این حال در معرض یورشی همه جانبه هستیم که نه تنها هویت و استقلال ما را تهدید می‌کند، بلکه مصمم است پیوست‌های دیرپای ما را از هم بگسلد. کشوری که جنگ تجاری با چین راه انداخته است، به پاکستان طعنه می‌زند ، افغانستان را تحقیر می‌کند، ترکیه را تنبیه می‌کند و روسیه را تهدید و ایران را تحریم می‌کند، متهم ردیف اول در شکستن پیوندهای ما است.»

در دو سال گذشته مراکز نظامی، سیاسی و امنیتی ایران در تهران و مرزهای غربی، جنوبی و شرقی مورد حمله مسلحانه قرار گرفته است. مقام‌های جمهوری اسلامی همواره آمریکا و کشورهای منطقه را به نقش داشتن در این حملات متهم می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

رئیس جمهوری ایران با اشاره به مبارزه ایران با قاچاق مواد مخدر و «مبارزه با تروریسم» گفت: «ما از غرب انتظار نداریم که سهمشان را در ازای امنیت و ثبات خود که برای آنها تامین کرده ایم بپردازند، اما بدانند با تحریم ایران توانایی‌های ما برای مبارزه با مواد مخدر و تروریسم آسیب می بیند.»

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ایران را بزرگ‌ترین دولت حامی تروریسم در جهان می‌خواند.

از زمان بازگشت و تشدید تحریم‌های ایالات متحده آمریکا نفت ایران بسیاری از مشتری‌های اروپایی و آسیایی خود را از دست داده است. با وجود تلاش‌های تهران برای برخورداری از چتر امنیتی اتحادیه اروپا برای ادامه فروش نفت و مبادلات تجاری، هنوز ساز و کار ویژه برای حمایت از شرکای اقتصادی ایران از سوی قدرت‌های اروپایی اجرایی نشده است. ایران بارها تهدید کرده که در صورت عدم تامین منافعش از برجام خارج خواهد شد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظریف تلویحا امارات متحده عربی را به دست داشتن در حمله چابهار متهم کرد

آمار رسمی: ۳۰ درصد از قاچاق مواد مخدر به سمت بالکان از ایران می‌گذرد

آیا همان تحریم‌هایی که ابراهیم رئیسی بی اثر می‌پنداشت، جان او را گرفت؟