Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اختلاف در آلمان بر سر جانشینی مرکل در حزب دموکرات مسیحی بالا گرفت

اختلاف در آلمان بر سر جانشینی مرکل در حزب دموکرات مسیحی بالا گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایندگان حزب دموکراتیک مسیحی پنج شنبه درباره انتخاب جانشین آنگلا مرکل در راس این حزب تصمیم گیری خواهند کرد.

آگهی

تنش‌ها برای انتخاب جانشین آنگلا مرکل در مقام رهبری حزب دموکرات مسیحی آلمان بالا گرفته است.

صدراعظم آلمان پس از شکست در انتخابات پارلمانی در ماه اکتبر اعلام کرد در سال ۲۰۲۱ از رهبری حزب دموکرات مسیحی کنار می رود. هزار و یک تن از نمایندگان حزب دموکرات مسیحی پنج شنبه بعد از ظهر در مقر کنگره این حزب در هامبورگ درباره جانشین رهبری حزب گفتگو خواهند کرد.

نمایندگان حزب دموکرات مسیحی باید از میان سه نامزد یک نفر را برای رهبری این حزب انتخاب و معرفی کنند. دو تن از آنها فاصله زیادی با جهت‌گیری‌های آنگلا مرکل دارند.

سه کاندیدای این سمت که هستند؟

آنگرت کرمپ-کارنباور

خانم کرمپ‌کارنباور که گاهی وی را آکاکا می‌نامند سیاستمدار ۵۶ ساله آلمانی از متحدان وفادار آنگلا مرکل و دبیرکل حزب اتحادیه دموکرات مسیحی است. شعار اصلی وی بازگرداندن رای‌دهندگان به سمت ان حزب است. این حزب در انتخابات سال گذشته توانست تنها ۳۲.۹ درصد آراء را کسب کند که بدترین نتیجه از سال ۱۹۴۹ بوده است.

فریدریش مرتز

آقای مرتز سیاستمدار ۶۹ ساله و یک وکیل اقتصادی است.

او برای یک دهه از سیاست فاصله گرفته و در حوزه اقتصاد و دارایی مشغول به فعالیت است ولی اکنون قصد دارد به دنیای سیاست بازگردد.

یانز اشپان

آقای اشپان وزیر ۳۸ ساله بهداشت در دولت فدرال و جوان‌ترین نامزد این سمت است. وی هدف اصلی خود را کاهش مالیات و افزایش جایگاه علم و فناوری آلمان اعلام کرده است. وی در سخنان خود تلاش می‌کند تا چشم‌اندازی از آلمان ۲۰۴۰ ارائه دهد.

فردریش مرتس و یانز اشپان هر دو از گروه محافظه کاران راست‌گرا هستند و با آنگلا مرکل که به اعتدال شهره بود فاصله زیادی دارند.

تنها نامزدی که به گرایش‌های سیاسی آنگلا مرکل نزدیک است آنگرت کرامپ کارنبائر نخست وزیر ایالت زارلند آلمان است.

در همین راستا اختلافات زیادی میان دو گرایش در میان نمایندگان حزب دموکرات مسیحی وجود دارد چرا که آنها باید فردی مقتدر و جانشین یکی از کاریزماتیک‌ترین رهبران دو دهه اخیر آلمان و اروپا را تعیین کنند.

ولفگانگ شوئبله وزیر پیشین اقتصاد آلمان و یکی از افراد نزدیک به آنگلا مرکل برخلاف انتظارات از رهبری فردریش مرتش حمایت کرده است. وزیر فعلی اقتصاد دولت آلمان، پیتر آلته مایر از این تصمیم شوئبله انتقاد کرده است.

به شبکه واتس اپ یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پانصد میلیون یورو اعتبار برای هوای پاک آلمان

واکنش فرانسه به خواست آلمان: کرسی ما در شورای امنیت قابل تعارف نیست

آلمان مذاکرات محرمانه برای اخراج مجرمان افغان به کشورهای ثالث را آغاز کرد